کاراته در استان همدان

 


كاپ ايران زمين سبك شوتوكان WSKf كاراته با حضور 5 تيم خارجي از فردا آغاز مي‌شود

 

فريبا و سيروس مدني داوران جهاني كاراته براي اعضاي اين سبك در دو بخش مردان و زنان در حاشيه اين كاپ سمينار داوري و مربيگري برگزار مي كنند.
امروز فريبا مدني براي خانم هاي سبك كلاس مي گذارد و فردا كاراته كاران در كاپ ايران زمين به همراه نمايندگان كشورهاي خارجي به رقابت مي پردازند.
سمينار مردان جمعه هفته جاري زير نظر سيروس مدني برگزار مي شود و شنبه مسابقات بين المللي آنها صورت خواهد گرفت.
كشورهاي فرانسه، آذربايجان، كره، افغانستان و عراق در اين دوره از رقابت ها حضور دارند.ارسال توسط بهنام

کاراته در استان همدان

فريبا مدني اولين ايراني كه امسال به عضويت كميته داوران فدراسيون جهاني كاراته درآمد، گفت: ورزشكاران زن ايران يك سر و گردن بالاتر از خارجي‌ها هستند


 

فريبا و سيروس مدني به دعوت احمد صافي رئيس سبك شوتوكان WSKF به همراه دختر و پسرشان از امريكا به ايران آمده اند تا تجربيات خود را منتقل كنند.

گفت و گوئی با سن سی فریبا مدنی :

آيا در صربستان درباره عضويت شما در كميته داوران جهان تصميم گيري شد؟
نه چند ماه قبل از مسابقات جهاني به من اعلام كردند كه به عنوان عضو كميته داوران جهان قبول شده ام.

انتظار چنين اتفاق بزرگي را داشتيد؟
شوكه شده بودم. اينكه از ميان نمايندگان بيش از 100 كشوري كه عضو فدراسيون جهاني هستند من انتخاب شدم خيلي هيجان انگيز بود. يك كميته بايد افراد واجد شرايط را به دقت بررسي كند و بعد تصميم بگيرد.

بايد چند سال از بالاترين درجه جهاني داوري بگذرد تا اين شرايط به وجود آيد ؟
حدود 4 سال است كه رفري A كوميته و جاج B كاتاي خود را گرفته ام و در مسابقات جهاني داوري مي كردم؛ اما اين اولين مسئوليت اجرايي‌ام است.

رمز موفقيت خود را در چه مي دانيد؟
به عقيده من خانم هاي ايراني يك خصلت خيلي خوب دارند و آن هم پشتكارشان است.اين به من خيلي كمك كرد.

چند سال است كه ساكن امريكا هستيد؟
سال 1984 براي ادامه تحصيل اول به فرانسه رفتم و آنجا فوق ليسانس نقشه كشي گرفتم. براي ديدار با فاميل ها سفري به امريكا داشتم و در آنجا با سيروس آشنا شدم و ازدواج كرديم. ماجراي كاراته ما از همان موقع شروع شد چون سيروس كاراته‌اي بود.

با داوري، مربيگري يا قهرماني وارد كاراته شديد؟
تا سال 2000 قهرماني كار مي كردم اما بعد آن را كنار گذاشتم و روي مربيگري و داوري متمركز شدم. كم كم درجه A ملي آمريكا را گرفتم. اولين زني بودم كه از اين كشور به مرحله قاره اي رسيدم و در مسابقات جهاني 2004 مكزيك به عنوان اولين داور زن از آمريكا قضاوت كردم. تا كنون به رقابت هاي مختلف اروپايي و آمريكايي زيادي رفتم و فكر مي كنم قابليت ها و استانداردهاي مرا بررسي كرده و به خاطر همين انتخابم كردند.

بايد فرزندانتان هم كاراته اي باشند.
كلارا دخترم يازده ساله است و كامران پسرم 14 سال دارد. ما به دعوت آقاي صافي به ايران آمده ايم تا فرزندانم در مسابقات سبك ايشان شركت كنند. وقتي پدر و مادر كاراته اي هستند بچه ها هم مي شوند.

كلارا اسم خارجي است و كامران ايراني؟
كلارا كاملاً ايراني و رشتي است. ما متعلق به خاك پاك رشتيم و تا آخر عمر هم مي مانيم.

به سراغ مشكل داوران زن ايراني براي قضاوت در عرصه هاي بين‌المللي با حجاب برويم.
وقتي زنان ايران با حجاب اسلامي در بازي‌هاي آسيايي گوانگجو مبارزه كردند اين دريچه باز شد كه بتوانند با همين پوشش در عرصه هاي بين المللي هم قضاوت كنند.بايد جزئيات اين مسئله اول بررسي و بعد به بهترين نحو ارائه شود.

حضور شما چقدر مي تواند در رفع اين مشكل موثر باشد؟
قبلاً ‌اين پيشنهاد داده شده بود اما مسئولان جهاني مخالفت كردند، آن زمان من نبودم. بايد در اين زمينه با پناهي صحبت كنم چون در فدراسيون جهاني بيشتر بازي‌ها، سياسي است و بايد حساب شده پيش برويم. اميدوارم بتوانم از اين موقعيتي كه دارم بهترين كار را براي زنان ايراني انجام دهم. زنان ايراني يك سر و گردن از تمامي زنان دنيا بالاتر و با لياقت ترند.

شانس زنان ايراني براي مبارزه در مسابقات جهاني با پوشش اسلامي چقدر است؟
آنها در مسابقات آسيايي جوانان و اميد و گوانگجو با همين پوشش مبارزه كرده اند پس فكر نمي كنم مشكلي باشد. سعي مي كنم عكس هاي مختلف آنها را ببرم و به مسئولان جهاني برسانم.

شنيده مي شود كه براي اين كار بايد اساسنامه جهاني و بخش گرايشات مذهبي تغيير كند.
فكر نمي كنم اين پوشش سر دخلي به مسائل مذهبي داشته باشد. دبير كل جهان بازي‌هاي آسيايي را از نزديك ديده پس با اين پوشش آشنايي پيدا كرده من بايد با ايشان صحبتي كنم و با نقطه نظرات آنها پيش بروم.

نظرتان درباره قضاوت داوران ايراني در عرصه هاي جهاني چيست؟
راستش را بخواهيد در كميته داوران جهان يازده نفر هستند كه هر كدام يك نقطه نظر دارند. اگر مدت زيادي يك داور را ديده باشي، مي تواني بگويي كه نسبت به قبل چقدر پيشرفت كرده؛ اما امسال براي اولين بار بود كه جزو اين كميته بودم و انقدر آشنايي نداشتم و برايم سخت است كه بگويم كه چگونه بودند.

پيشنهاد يا توصيه‌اي براي پيشرفت كارشان داريد؟
مي دانم كه داوران ايراني از نظر علم روز دنيا قوي هستند؛ اما بايد با اقتدار راي بدهند. اين مسئله به همه، فرقي نمي كند زن باشد يا مرد، كمك مي كند. وقتي با اعتماد به نفس قضاوت مي كني كسي حتي فكر اعتراض هم نمي كند اين شرط اول براي موفقيت است.ارسال توسط بهنام

تا كنون تيم ملي صربستان و تيمي از آمريكا براي حضور در مسابقات كاراته جام ولايت اعلام آمادگي كرده‌اند

صربستان كه براي اولين بار قهرماني جهان را در سال 2010 به دست آورد از فدراسيون ايران خواسته است تا كاراته كاران خود را در جام ولايت ايران شركت دهد.
ايران اعلام كرده است كه هزينه مدال آوران اين تيم را به طول كامل مي پردازد اما اگر مي خواهند نفرات ديگري را نيز بياورند هزينه بليت را بايد خود بپردازند.
همچنين در مذاكراتي با فريبا و سيروس مدني داوران ايراني مقيم امريكا قرار شد كه تيمي از اين كشور نيز در جام ولايت حضور داشته باشد.
اين مسابقات براي ايام دهه فجر تنظيم شده و آسكري رئيس كميته فني جهان كه مشاور فصلي فدراسيون ايران هم هست قبل از آن سفري به كشورمان خواهد داشت.
او در اين سفر با مربيان ايراني نشست دارد


ارسال توسط بهنام

گزينه نايب رئيسي بانوان فدراسيون كاراته گفت: به تازگي قرار است پست ديگري در دانشگاه بگيرم به همين دليل وقتي براي نايب رئيسي بانوان كاراته ندارم.


اشرف اميني اظهار داشت: درست است كه به عنوان سرپرست موقت نايب رئيسي بانوان معرفي شده و حتي شنيدم حكم مرا هم صادر كرده اند؛ اما من نظراتم را به آنها گفته ام و قرار شد كه مطالعه كنند.
وي تصريح كرد: دانشجوي تربيت بدني در مقطع دكترا و مدير گروه آموزش تربيت بدني دانشگاه هستم و قرار است پست مدير فوق برنامه دانشگاه صنعتي امير كبير را هم بگيرم.
مدير سابق تيم هاي ملي بانوان يادآور شد: با اين شرايط اصلاً وقتي براي نايب رئيسي فدراسيون ندارم. سعيدلو نامه داده است كه همه كادر اجرايي فدراسيون بايد تمام وقت باشند و من نيز به اين مسئله معتقدم.
وي افزود: قبلاً فدراسيون اعلام كرده بود كه نيازي به حضور فيزيكي من نيست و يك نفر را به جاي خود بگذارم كفايت مي كند؛ اما اين مسئوليت منطقه اي نيست بلكه كشوري است و نيازمند حضور مستمر دارد.
اميني تاكيد كرد: از طرف ديگر وظيفه ام در دانشگاه فقط به دانشجويان محدود نمي شود بلكه تمامي پرسنل و اعضاي هيات علمي را نيز در بر مي گيرد، از طرفي طرح هاي نويي دارم كه بايد اجرا كنم.
وي درباره ادامه فعاليت در بخش فني كاراته گفت: به شرط اينكه اختيار تام داشته باشم و كارها با ضابطه پيش رود.اجازه نمي دهم دوباره در كارم دخالت كنند.


ارسال توسط بهنام

آرام فدایی سرپرست جدید کمیته داوران فدراسیون کاراته در گفت و گو با سایت فدراسیون در خصوص انتخابش اظهار داشت: این مسولیت و حضورم در فدراسیون را به فال نیک می گیرم.
وی افزود:کمیته داوران از ازکان مهم هر فدراسیون محسوب می شودو ما می خواهیم که از تمام پتانسیل داوری در کاراته استفاده کنیم.
فدایی با اشاره به برنامه های خود گفت:برنامه ریزی مدونی را در نظر دارم که آنها را پیاده خواهم کرد.
قصد داریم برای اعزام داوران به مسابقات برون مرزی با یک برنامه نویس همکاری کنیم و انتخاب نفرات بر اساس سوابق، درجه و شایستگی آنها خواهد بود.
وی در ادامه صحبتهایش گفت: یکی دیگر از برنامه های ما خارج کردن سیستم داوری کاراته از حالت سنتی به مدرن است که این مساله مطمئنا انگیزه زیادی را به وجود خواهد آورد.
سرپرست جدید کمیته داوران در پاسخ به این سوال که چه روشهایی می تواند درجه داوران ما را در جهان بالا ببرد گفت: ما داوران جهانی زیادی داریم اما از لحاظ کیفیت جهانی پایین هستند. باید تعداد این داوران را افزایش دهیم و آنها را ارتقا دهیم.
به اعتقاد من شان داوری ما در جهان باید حفظ شود چون کاراته ایران شناخته شده است و مسلما در بخش ارتقا و اضافه کردن دانش داوران نیاز به تقویت داریم.ارسال توسط بهنام
 
تاريخ : چهارشنبه ۱ دی۱۳۸۹

واقعیت این است که شاید در جامعه ما به اندازه کافی در مورد مزایای ورزش در دوران حاملگی (به شرطی که متعادل بوده و شما را در خطر لیز خوردن یا افتادن قرار ندهد) صحبت نشده است.

 

کاراته همدان


واقعیت این است که شاید در جامعه ما به اندازه کافی در مورد مزایای ورزش در دوران حاملگی (به شرطی که متعادل بوده و شما را در خطر لیز خوردن یا افتادن قرار ندهد) صحبت نشده است. در حالیکه فعالیتهایی همچون شنا، پیاده روی و آیروبیک سبک، انتخابهای مناسبی در بارداری هستند.

حتی اگر بدن شما به طور طبیعی نیز به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد، هورمون ریلکسین (که مفاصل لگن را برای آمادگی جهت زایمان، شل و نرم می کند و در نتیجه بر همه مفاصل و رباطهای بدن تأثیر می گذارد)، بدن شما را مستعد پیچ خوردگی، رگ به رگ شدن و یا سایر آسیب دیدگی ها می کند. به همین دلیل است که انتخاب فعالیت و ورزش مناسب، از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

 

اگر شما باید در شرایط بدنی مناسب باقی بمانید، بهتر است که فعالیتهای خود را بر پایه یک برنامه منظم انجام دهید. بهترین راه آن است که حداقل سه بار در هفته ورزش کنید. ورزش به صورت نامنظم و پراکنده شما را در معرض جراحت و آسیب دیدگی قرار می دهد. بعلاوه، در صورتی که هر از چند گاهی یکبار ورزش کنید، از مزایا و محاسن ورزش در دوران حاملگی بهره نخواهید برد.

نکات دیگری که باید رعایت کنید عبارتند از:

▪ پیش از آغاز برنامه ورزشی، نظر پزشک یا مامای خود را جویا شوید.

اگر قبلا هم به طور منظم ورزش می کردید، در صورتی که حاملگی شما "پر خطر" ارزیابی نشود، احتمالا می توانید برنامه ورزشی خود را در طول دوران حاملگی نیز ادامه دهید. مشورت با پزشک یا ماما در مورد اطمینان از انتخاب مناسب فعالیت ورزشی، بسیار خوب است. بعلاوه اگر شما هرگز یک ورزشکار حرفه ای نبوده اید، آنها می توانند برای چگونگی شروع برنامه ورزشی، راهنماییهایی برای شما داشته باشند.

▪ لباسهای چند تکه و خنک بپوشید، به نحوی که هوا به پوست شما برسد و از کفشهای سبک و در عین حال محکم ورزشی استفاده کنید.

برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد بدن در حین ورزش، چند لایه لباس بپوشید تا بتوانید به راحتی بخشی از آنها را از بدن درآورید؛ یا اینکه از لباسهای ورزشی مخصوص استفاده کنید. هر چند مطالعه ای که خطرات گرم شدن بیش از حد بدن برای بارداری انسان را اثبات کند وجود ندارد، اما برخی مطالعات بر روی حیوانات نشان داده اند که این عامل می تواند منجر به بروز اختلالاتی شود. بنا به نظر متخصصین، دمای بدن شما (یعنی دمای زیر بازوی شما) باید پس از ورزش، کمتر از ۳۸.۲ درجه سانتیگراد باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که سوتین دوران حاملگی شما به اندازه کافی محکم است تا از پستانهای شما مراقبت کافی به عمل آورد.

شما به کفشهای ورزشی نیز نیاز خواهید داشت تا رباطها و تاندونهای عضلات پای شما را حمایت کنند. در صورتی که اندازه کفش شما در اثر تورم خفیف پاها تغییر کرده است، یک جفت کفش نو و راحت بخرید.

▪ قبل از تمرین، بدن خود را گرم کنید.

گرم کردن بدن قبل از تمرین، ماهیچه ها و مفاصل را برای تمرین و ورزش آماده می کند، و کمک می کند تا ضربان قلب شما به تدریج افزایش یابد. اگر شما از این مرحله صرف نظر کنید و بلافاصله به سراغ فعالیت شدید بدنی بروید (پیش از آنکه بدن شما آماده شده باشد)، ممکن است فشار شدیدی بر رباطهای عضلات خود بیاورید که موجب در رفتگی یا ضرب دیدگی آنها و آسیب دیدن شما شود.

▪ دائما به حرکت ادامه داده و متوقف نشوید.

ایستادن بدون حرکت در یک نقطه برای مدت زمان طولانی و در حالت کششی (کشیده نگه داشتن برخی عضلات)، که در بعضی تمرینهای یوگا یا برخی رقصها دیده می شود، ممکن است موجب کاهش جریان خون به رحم و جمع شدن خون در پاهای شما شود، که نهایتا ممکن است منجر به احساس سرگیجه شود. پس حرکت خود را متوقف نکنید و وضعیت بدن خود را مدام تغییر داده یا در جا حرکت کنید.

▪ پس از سه ماهه اول، از ورزش کردن در حالیکه بر روی پشت خود دراز کشیده اید، خودداری کنید.

صرف نظر از احساس ناراحتی، این وضعیت بدن ممکن است منجر به بروز سرگیجه شود. در این حالت، رحم بر روی سیاهرگ بزرگ تحتانی (که یک رگ خونی بزرگ است و مسئولیت خونرسانی به رحم و جنین را به عهده دارد) قرار می گیرد و جریان خون به مغز و رحم مختل می شود. به جای این حالت، بر روی آرنجهای خود تکیه دهید یا به پهلو دراز بکشید.

▪ از خم شدن کامل، پرش یا جهش، و یا درازنشست کامل خودداری کنید.

این حالتها ممکن است فشار شدیدی بر رباطها وارد کنند و ممکن است احتمال بروز پارگی در منطقه لگنی را افزایش دهند. در عوض، تمرینهای دیگری را انجام دهید که همان عضلات را در حالت کشیده قرار می دهند. شنا و پیاده روی، به جای حرکتهایی همچون پرش یا خم شدن، می توانند عضله چهار سر و همچنین کفل را به حرکت وادارند.

▪ از ورزش یا تمرین بیش از حد خودداری کنید.

برنامه ورزشی نباید موجب خستگی شدید شما بشود. برخی از خانمها مایل هستند که ضربان قلب خود را در حین ورزش کنترل کنند، اما شما هرگز نباید صرفا بر ضربان قلب خود (به عنوان معیاری برای تعیین شدت مناسب ورزش) تکیه کنید، زیرا میزان ضربان قلب در طول دوران حاملگی تغییرات وسیعی دارد. یک قانون کلی خوب آن است که: اگر نمی توانید در طول تمرین، یک مکالمه عادی را به راحتی انجام دهید، سرعت تمرین خود را کم کنید.

▪ اگر احساس ناراحتی یا درد می کنید، فورا ورزش را متوقف کنید.

به وضعیت بدن خود دقت کنید. هنگامی که ناراحتی یا درد بروز می کند، حتما مشکلی در کار است؛ پس فعالیت خود را متوقف کنید. شما باید با بدن خود کار کنید و به ندای آن گوش دهید، نه آنکه آن را تنبیه کنید. مراقب علامتهای خطر باشید.

▪ پیش از ورزش، در حین آن و پس از انجام تمرینات مقادیر زیادی از آب بنوشید.

اگر مایعات ننوشید، ممکن است بدن شما مقادیر زیادی آب را بر اثر تعریق و تنفس سریع از دست بدهد؛ که به نوبه خود ممکن است موجب بروز برخی انقباضات عضلانی و همچنین افزایش دمای بدن شما شود. برخی اوقات، ممکن است این موارد به حدی برسند که برای شما و کودکتان خطرناک باشد. دو ساعت پیش از آغاز برنامه ورزشی، دو لیوان آب بنوشید. در هنگام ورزش نیز، هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، یک یا دو لیوان آب بنوشید.

▪ در صورتی که روی زمین نشسته یا دراز کشیده اید، به آرامی از زمین بلند شوید.

محل مرکز ثقل بدن شما در دوران حاملگی تغییر می کند. به همین دلیل، باید در هنگام تغییر وضعیت، مراقبت زیادی به عمل آورید. بلند شدن سریع از زمین، موجب بروز احساس سرگیجه شده و حتی ممکن است منجر به از دست دادن تعادل و افتادن روی زمین بشود.

▪ در هوای خیلی گرم و یا بسیار مرطوب، از ورزش در هوای آزاد خودداری کنید.

چه حامله باشید یا نباشید، از ورزش در هنگامی که تابش خورشید بسیار داغ بوده و هوا نیز بسیار مرطوب است، خودداری کنید. اینگونه آب و هوا، احتمال بروز گرمازدگی (گرم شدن بیش از حد بدن) را در شما افزایش می دهد. در روزهای بسیار گرم یا بسیار مرطوب، فعالیت شدید نکنید و یا در یک محیط سربسته با تهویه هوایی مناسب، ورزش کنید.

▪ از ورزشهای خطرناک دوری کنید.

از آنجا که مفاصل شما نرمتر و شل تر از حالت عادی هستند، بهتر است از فعالیتهایی که ممکن است موجب لیز خوردن یا به زمین افتادن شما شوند (که احتمال آسیب دیدن شکم شما را افزایش می دهند)، خودداری کنید. اسب سواری، اسکی، کوهنوردی و بسیاری از ورزشهای برخوردی (از قبیل: فوتبال، بسکتبال و...)، به هیچ وجه توصیه نمی شوند. همچنین بهتر است از ورزشهایی که در آنها از راکت استفاده می شود (از قبیل پینگ پونگ، تنیس یا اسکواش) نیز خودداری کنید، زیرا ممکن است این فعالیتها برای زانوهای شما سنگین باشند.

▪ در انتهای برنامه ورزشی، حتما به تدریج بدن خود را خنک کنید.

به مدت چند دقیقه درجا حرکت کرده یا حرکات کششی سبک انجام دهید. به این ترتیب، ضربان قلب شما به تدریج به مقدار طبیعی خود باز می گردد.ارسال توسط بهنام

هنوز هم بین خیلی از مردان بدنساز روشهای غیر اصولی تمرینی دیده میشود (که شاید متداول ترین آنها انجام تمرینات هوازی طولانی قبل از کار باوزنه باشد) بنابراین عجیب نیست که اشتباهات بیشتری در باشگاههای فیتنس و بدنسازی خانمها وجود داشته باشد .

کاراته همدانهنوز هم بین خیلی از مردانبدنساز روشهای غیر اصولی تمرینی دیده میشود (که شاید متداول ترین آنها انجامتمرینات هوازی طولانی قبل از کار باوزنه باشد) بنابراین عجیب نیست که اشتباهاتبیشتری در باشگاههای فیتنس و بدنسازی خانمها وجود داشته باشد .

در این مطلب به یکسری باورهای نادرست و اشتباهاتی که خانمها هنگام کار با وزنه مرتکب می شوند اشاره می کنم .

۱) به باشگاه آمدم تا وزن کم کنم

کاهش وزن کلماتی است که خیلی زیاد از طرف خانمها روی آن تاکید می شود منکر این واقعیت نیستم که درصد عمده ای ازکسانی که پا به باشگاه می گذارند مشکل اضافه وزن دارند و به دلایل زیادی ( که مهمترین آن بالابردن سطح سلامت عمومی بدن است) علاقه دارند تا از شر چربی های اضافه خلاص شوند اما توجه داشته باشید هنگامی که صحبت از بدنسازی می شود منظور ما کاهش چربی است نه وزن کاهش وزن الزاما کاهش چربی بدن نیست .

 

هنگامی که همزمان با تمرینات هوازی بدنسازی می کنید عضله سازی می کنید و درصد چربی بدنتان کم می شود که نتیجه آن فرم گرفتن بدنتان است ولی ممکن است وزنتان ثابت بماند یا حتی بیشتر همبشود بنابراین با عدد روی ترازو قضاوت نکنید بلکه درصد چربی بدنتان را اندازه بگیرید و از آئینه یا دوربین عکاسی کمک بگیرید .

۲) حدود یک کیلو وزن اضافه کردم !

همانطورکه ذکر شد عدد روی ترازو چندان معیار مهم ( و البته دقیقی ) نیست به جای ترازو بیشتر توجه تان به آئینه باشد عوامل زیادی از جمله زمانی که خودتان را وزن می کنید ( صبح با معده خالی یا بعد ار ناهار ) و همچنین مقدار آب بدن می تواند در این حد در وزن شما تفاوت ایجاد کند .

۳) من رژیم دارم !

رژیم از نظر خیلی از خانمها به معنی محرومیت از یکسری مواد غذائی ( در راس آنها کربو هیدرات ) در یک مدت زمان مشخص و تا یک تاریخ خاص است . رژیمهائی اینچنینی معمولا فرد را از یک سری غذاهای مورد علاقه منع می کند و اغلب گرسنگی شدید خستگی و کلافگی عارض فردمی شود و به محض رسیدن تاریخ مشخص اتمام رژیم ( مثلا تاریخ عروسی و یا موارد مشابه ) فرد دچار برگشت وزن و اغلب وزن بیشتر از قبل می شود ( که البته این قضیه برمی گردد به افت متابولیسم فرد و همچنین حسرت خوردن غذاهای مورد علاقه اش در دوران رژیم که معمولا برای چند روز به یک ماه و سال می کشد)

دو راه برای اجتناب از این نوع رژیم ها ( که اصطلاحا به کاهش وزن یویوئی معروفند ) وجود دارد

۱) جایگزین کردن عادات سالم غذائی در تمام طول زندگی

۲) انجام مرتب ورزشهای هوازی و بدنسازی عادات سالم غذائی به معنی وعده های غذائی کوچک مقوی – متنوع و متعدد در طول روز

۳) تغذیه سالم و ورزش باید جزو اهداف تان برای کل زندگی باشد نه یک دوره ۴ و ششهفته ای

جالب اینکه مطابق تحقیق پژوهشگران کسانی که از روش رژیم های شدید و کاهش وزن سریع پیروی می کنند بیشتر از کسانی که اضافه وزن دارند ولی این وزن راثابت نگه داشته اند در معرض امراض قلبی و سایر عوارض چاقی قرار دارند .

۴) اگر باهام کار داشتی روی تردمیل دارم می دوم .

ورزش هوازی یکی از راههای چربی سوزی است نه تنها راه آن خیلی خانمها به باشگاه می آیند تا فقط مقداری هوازی کارکنند حقیقت این است که چربی سوزی در برنامه تمرین با وزنه – رژیم کم کالری و هوازی خیلی بیشتر و بهتر از تمرینات کاردیو ( هوازی ) و رژیم است .

۵) من باید قرصهای چربی سوز مصرف کنم .

اول باید بپرسم آیا کلمه یوهمبی را تا حالا شنیدهاید؟ در مورد عوارض افدرا چه می دانید؟ آِیا می دانید چه قدر در روز تحمل مصرف کافئین را دارید؟

اگر جواب درستی برای پاسخ سوالات بالا ندارید پس بهتر است مکملهای چربی سوز را با احتیاط مصرف کنید .ضمنا به خاطر داشته باشید چربی سوزها حکم ابزار کمکی برای برنامه تمرین و رژیم غذائی تان هستند و به تنهائی تاثیر چندانی ندارند .

۶) من سالاد می خورم .

سالاد می تواند منبع خیلی عالی از موادغذائی کم کالری و سرشار از فیبر و ویتامین ها باشد که حاوی مقدار کمی چربی . کربوهیدرات است ولی دقت کنید نوشتم می تواند باشد به این دلیل که بعضی ها به سالاد انواع سسهای چرب – پنیر پیتزا و سایر مواد پرکالری اضافه می کنندکه حاوی کالری زیادی خواهد شد. برای تهیه سالاد از سبزیجات برگ پهن نظیر کاهو –بروکلی – کلم – فلفل دلمه ای به همراه منابع پروتئینی از جمله گردو لوبیا – پنیر کم چرب و ... استفاده کنید

۷) من معمولا صبحانه نمی خورم .

کاملا اثبات شده که کسانی که یک صبحانه کامل و ترکیب شده از کربو هیدراتها – پروتئین و چربی های سالم مصرف می کنند خیلی کمتر از کسانی که این وعده را حذف می کنند دچار اضافه وزن می شوند .

گرچه شما کالری های یک وعده را حذف کرده اید اما در طول روز جبران آنرا ولی ازمنابع غذائی ناسالم خواهید کرد یک صبحانه کامل مانع پرخوری شما در طول روز می شودضمنا بعد از یک شب کامل محرومیت بدن از مواد غذائی ( و کم شدن متابولیسم بدن ) صبحانه سیستم متابولیسم بدن را مجدد فعال می کند . بنابراین اگر به دنبال کاهش چربیهای بدن خود هستید حداکثر تا ۴۵ دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب صبحانه بخورید .

۸) برای لاغری شکم باید دراز نشست کار کنم .

در ورزش لاغری موضعی امکان پذیر نیست ( البته در سایر روشها هم همین تئوری صادق است ) تنها راه حل کاهش چربی های بدن ( کل بدن) سوزاندن کالری بیشتر از آنچه مصرف کرده اید . با تمرین روییک ناحیه خاص از بدن فقط عضلات آن قسمت را تقویت می کنید از یک نفر با عضلات شکم ششت که بپرسید به شما خواهد گفت تمرینات هوازی و رژیم تنها راه حل نمایان کردن این عضلات است.

۹) وزنه کار نمی کنم چون عضلاتم حجیم خواهد شد .

تعدادی خیلی کمی از خانمها هستند که با دستگاههای بدنسازی و وزنه ها تمرین کنند و اکثرا بر این باور هستند که وزنه ها موجب مردانه شدن فیزیک بدنی آنها خواهد شد . دلیلش هم ازآنجا نشات می گیرد که مردان در یک دوره تمرین با وزنه می توانند حجم عضلانی قابل توجه ای کسب کنند و خانمها از این نگرانند که آنها هم به همین شکل رشد عضلانی داشتهباشند . اما به دلیل تفاوت هورمونی مردان با زنان ( ترشح خیلی کم هورمونهای عضله ساز مردانه در زنان) و نوع تمرین با وزنه درخانمها که معمولا ۴۰ تا پنجاه درصد رکورد است جای نگرانی نیست .

۱۰) این کم چرب است پس هر مقداری که دوست داشته باشم می توانم بخورم.

توجه کنید که واژه کم چرب حتما به معنی کم کالری نیست . برچسب مواد غذائی را بادقت بخوانید بعضی مواد غذائی شامل مقادیر زیادی شکر و کالری هستند و اهداف لاغری بر مبنای مقدار کالری دریافتی روزانه شما تنظیم می شود می توانید ۱۰۰ کالری از یک غذای پرچرب بخورید یا اینکه از یک ماده غذائی کم چرب ۵۰۰ کالری وارد بدن خودتان کنید .ارسال توسط بهنام
 
تاريخ : چهارشنبه ۱ دی۱۳۸۹

در نظر گرفتن اهداف کوچک و قابل اجرا ، روشی بسیار موثر تر از پیروی از برنامه های سخت برای دست یافتن به اهداف بسیار بزگ است. برای اینکه اندامتان تغییر قابل ملاحظه ای پیدا کند ، لازم نیست که حتما به اندازه یک دونده ماراتن بدوید و یا از یک کوه بلند بالا بروید.

کاراته همداندر نظر گرفتن اهداف کوچک و قابل اجرا ، روشی بسیار موثر تر از پیروی از برنامه های سخت برای دست یافتن به اهداف بسیار بزگ است. برای اینکه اندامتان تغییر قابل ملاحظه ای پیدا کند ، لازم نیست که حتما به اندازه یک دونده ماراتن بدوید و یا از یک کوه بلند بالا بروید. در واقع توصیه می کنیم برای رسیدن به تناسب اندام هیچ گاه یک مرتبه به ورزش سنگین نپردازید، بلکه قدم به قدم پیش بروید. این کار علاوه بر تضمین رسیدن به یک اندام متناسب ، باعث اعتماد به نفس شما هم می شود. درنظر گرفتن اهداف کوچک ، یک روش بسیار موثر برای سوزاندن چربی و داشتن عضلات خوش فرم و خوش تراش است. ما ۷ هدف کوچک اما مفید و موِثر را به شما توصیه می کنیم که با انجام آنها ، شما میتوانید اندامی زیبا و متناست داشته باشید.

 

۱) طناب زدن بدون وقفه به مدت ۱۰ دقیقه:

▪ فواید: این حرکت که معمولا در مدارس ابتدایی برای کودکان درنظر گرفته می شود، علاوه برسوازندن بیش از ۱۰۰ کالری، باعث تناسب بازوها و پاهای شما می شود. در ضمن، طناب زدن، افزایش چالاکی، توازن و توان شما را هم به دنبال دارد. این حرکت را طبق برنامه زیر، سه بار در روز انجام دهید.

▪ برنامه

▪ هفته اول: بدون طناب ، ۱ تا ۲ دقیقه درجا بپرید. سپس طناب را بردارید و در هر بار چرخش طناب، یک جهش بر پای راست و یک جهش بر پای چپ انجام دهید. این نوع طناب زدن را یک دقیقه ادامه دهید. سپس طوری طناب بزنید که با هر چرخش طناب بر روی یک پایتان بپرید و این حرکت را نیز ۲ دقیقه انجام دهید.

▪ هفته دوم تا چهارم: پرش های سریع (یک پرش در هر ثانیه) به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه را به برنامه قبلی تان اضافه کنید. ۱۰ تا ۲۰ ثانیه بین هر سری پرش استراحت کنید. برای شروع، ۶ بار این حرکت را تکرار کنید و به تدریج تا ۱۲ سری حرکت افزایش دهید. هفته پنجم تا هشتم: ۳ تا ۵ دقیقه بدون استراحت،

طناب بزنید. به تدریج این میزان را در هر بار ۳۰ تا ۶۰ ثانیه اضافه کنید تا به مرز ۱۰ دقیقه برسید.

۲) حرکت شنای مردانه انجام دهید

▪ فواید: علاوه بر دست ها، تمام بالاتنه تان را به کار می گیرد.

▪ برنامه:

۱) بر روی را ه پله زانو بزنید، دست های خود را ۲ یا ۳ پله بالاتر از زانوهایتان بگذارید. سپس به آهستگی آرنج هایتان را تا کنید و قفسه سینه تان را پایین بیاورید تا به پله برسد. این حرکت شنا را ۵ تا ۱۰ بار و یک روز در میان انجام دهید تا به تدریج برایتان آسان شود.

۲) در این مرحله، دیگر لازم نیست با کمک پله ها شنا بزنید! روی زمین مسطح زانو بزنید به طوری که زانوهایتان کنار هم باشد، سپس دست هایتان را که به اندازه عرض شانه هایتان از هم باز شده است، بر روی زمین قرار دهید. در همان حالی که زانوهایتان روی زمین تا شده است، ۵ تا ۱۰ حرکت شنا را یک روز در میان انجام دهید.

۳) هنگامی که این حرکت نیز برایتان آسان شد، زانوهایتان را از زمین بردارید و پاهایتان را صاف کنید تا تنها تکیه گاهتان بر روی زمین ، پنجه پاها و کف دستانتان باشد. به آهستگی بدنتان را به طرف زمین ببرید به طوری که آن خط مستقیمی که از پاشنه های پایتان تا سرتان ایجاد شده همچنان حفظ شود. به این می گویند یک شنای مردانه! آن قدر تمرین کنید تا بتوانید ۱۰ حرکت شنای مردانه پشت سر هم انجام دهید. قبل از اینکه به این مرحله برسید، اگر خسته شدید، می توانید زانوهایتان را روی زمین بگذارید و حرکت را ادامه دهید.

● ۳ ۵ کیلومتر بدوید

▪ فواید: حدود ۳۵۰ کالری خواهید سوزاند (براساس سرعت ۱۶ کیلومتر در ساعت) و پاهایتان را قوی و متناسب خواهید کرد.

▪ برنامه: وحشت نکنید. به پایان رساندن یک مسافت ۵ کیلومتری، حتی برای دوندگان هم در ابتدا یک هدف بزرگ است اما طراحی برنامه، به گونه ای است که به تدریج پیشرفت کنید تا زمانی که به آمادگی کامل برسید و بتوانید ۵ کیلومتر را تمام کنید.

▪ هفته اول: ۵ دقیقه پیاده روی کنید و سپس ۲ دقیقه بدوید. این روش را تکرار کنید تا مسافت ۶.۱ کیلومتر را طی کنید. این کار را ۳ روز در هفته انجام دهید.

هفته دوم: ۳ تا ۴ دقیقه پیاده روی کنید و سپس ۳ تا ۴ دقیقه بدوید این روش را تکرار کنید. تا در مجموع مسافت ۱.۵ تا ۳ کیلومتر را طی کرده باشید. این روش دویدن را نیز ۳ بار در هفته انجام دهید.

هفته سوم: ۱ دقیقه پیاده روی کنید و ۵ دقیقه بدوید، این روش را نیز تا رسیدن به ۳ کیلومتر تکرار کنید و باز هم ۳ بار در هفته بدوید.

هفته چهارم: ۳ تا ۵ کیلومتر در یک روز و ۳ روز در هفته بدوید.

هفته پنجم: مانند هفته چهارم ۳ تا ۵ کیلومتر در هر روز و ۳ روز در هفته بدوید.

هفته ششم: اکنون می توانید هر روز ۵ کیلومتر را به آسانی بدوید.

۴) خود را از میله بارفیکس بالا بکشید

▪ فواید: باعث تقویت بازوها، شانه ها و عضلات بالای پشتتان می شود.

▪ برنامه: بارفیکس از آن ورزش هایی است که به خاطر سختی اش ، همه از آن فرار می کنند و معمولا در امتحانات ورزش مدرسه و دانشگاه ها ، پایین ترین نمرات را نصیب آدم می کند. اگر شما طبق برنامه عمل کنید ، این حرکت برای شما خیلی آسان تر خواهد شد.

۱) یک صندلی در زیر میله بارفیکس قرار دهید. روی صندلی بایستید و سپس میله بارفیکس را طوری بگیرید که دستانتان به اندازه عرض شانه هایتان باز و کف دستتان به طرف مخالف صورتتان باشد. حالا خود را بالا بکشید تا چانه تان به بالای میله برسد و هم زمان با بالاکشیدن نفس خود را بیرون بدهید. سپس با شروع تنفس بعدی به پایین بروید تا پایتان به صندلی برسد. ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه استراحت کنید و مجددا حرکت را تکرار کنید. برای شروع، ۲ تا ۳ بار حرکت خوب است ولی به تدریج که قوی تر می شوید، بر تعداد حرکات اضافه کنید.

۲) هنگامی که توانستید ۵ بار پشت سر هم خود را با کمک صندلی از میله بارفیکس بالا بکشید (بارفیکس بزنید)، صندلی را از زیر پایتان بردارید و خودتان را کاملا بالا بکشید.

۵) یک حرکت تعادلی یوگا را یاد بگیرید

▪ فواید: تنه تان را مستحکم می کند و انعطاف پذیری و قدرت بالاتنه تان را افزایش می دهد.

▪ برنامه:

۱) پاهایتان را به هم بچسبانید و بایستید، دست هایتان را به طرف سقف بالا بکشید. پاشنه هایتان را بلند کنید و بر روی پنجه پاهایتان بایستید، سپس به آهستگی زانوهایتان را تا کنید تا باسنتان به ۳ سانتی متری پاشنه های پایتان برسد. در طی انجام این حرکت پشتتان باید کاملا صاف باشد. اگر حفظ تعادل در این مرحله برایتان سخت است، یک لوله چوبی را زیر پایتان قرار دهید تا برایتان راحت شود.

۲) سپس زانوهایتان را از هم باز کنید و کف دست هایتان را که به اندازه عرض شانه هایتان از هم باز است را روی زمین و در ۳۰ سانتی متری پاهایتان بگذارید: انگشت هایتان را از هم باز کنید به طوری که انگشت وسطی تان به طرف جلو باشد.

۳) در این مرحله آرنج هایتان را تا کنید تا آرنج هایتان زیر زانوهایتان قرار بگیرد. نگاهتان را مستقیم به جلو حفظ کنید.

۴) همان طور که انگشتان پایتان روی زمین است، تنه تان را به طرف جلو بکشید و سپس پاهایتان را در حالی که آرنج هایتان مختصری تا شده است و تمام وزنتان بر روی دست هایتان متمرکز شده، از زمین بلند کنید. قبل از انجام این کار، یک بالش یا تشک جلوی خود بگذارید تا در صورتی که به طرف جلو افتادید ، آسیب نبینید. این حرکت را آن قدر تکرار کنید تا بتوانید ۳۰ ثانیه در حال تعادل بر روی دستانتان بمانید.

۶) سرعت دویدن خود را افزایش دهید

▪ فواید: ۱ کیلومتر دویدن سریع تر، می تواند میزان مصرف کالری را تا نزدیک به ۳۰ درصد افزایش دهد.

● برنامه ۱۰ هفته ای

▪ هفته اول: با سرعت معمولی که برایتان راحت است. ۳ روز در هفته بدوید و یا در فواصل آن پیاده روی کنید.

▪ هفته دوم: فواصلی را که در زیر گفته می شود به برنامه معمول دویدنتان اضافه کنید: با دویدن معمولی به مسافت ۱ کیلومتر شروع کنید، ۱ کیلومتر بعدی را به این صورت بدوید؛ ۳۰ ثاینه سریع و سپس یک دقیقه معمولی بدوید. سپس با یک کیلومتر دویدن معمولی، خود را سرد کنید. این برنامه را یک روز در هفته انجام دهید و ۲ روز دیگر در هفته همان برنامه دویدن / پیاده روی هفته اول را انجام دهید.

▪ هفته سوم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.

▪ هفته چهارم: برای افزایش قدرت و استقامت پاهایتان از یک تپه یا مسیر سربالایی به طرف بالا بدوید.

این تپه یا مسیر سربالایی باید طوری باشد که بالا دویدن از آن ۴۵ تا ۶۰ ثانیه برای شما طول بکشد (اگر تردمیل دارید، آن را بر روی شیب ۳ تا ۴ درصد تنظیم کنید.) روش انجام کار به این صورت است: برای گرم کردن خود، یک کیلومتر بر روی زمین صاف بدوید. سپس از مسیر شیب دار یا تپه بالا بدوید و بعد به تدریج سرعت خود را کم کنید، ۲ دقیقه استراحت کنید و ۲، ۳ بار دیگر دویدن از سربالایی را تکرار کنید. خود را با دویدن آهسته تر روی زمین صاف، سرد کنید. این تمرین را یک بار در هفته، علاوه بر برنامه دویدن / پیاده روی در روزهای دگیر، انجام دهید.

▪ هفته پنجم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.

▪ هفته ششم: برنامه هفته دوم را تکرار کنید.

▪ هفته هفتم:برنامه هفته اول را تکرار کنید.

▪ هفته هشتم: برنامه هفته چهارم را تکرار کنید.

▪ هفته نهم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.

▪ هفته دهم: برنامه هفته دوم را تکرار کنید.

۷) یک روز تمام پیاده روی کنید (۱۵ تا ۲۵ کیلومتر)

▪ فواید: بیش از ۱۵۰۰ کالری خواهید سوزاند، پاها، دست ها و پشتتان تقویت می شود و بر چالاکی، توازن و سرعت شما افزوده خواهد شد.

▪ برنامه: مسافت: هر هفته ۲ ساعت پیاده روی کنید (حدود ۱۰ کیلومتر.) در دفعات بعدی هر بار ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به برنامه تان اضافه کنید تا به ۴ ساعت برسد.

▪ سطح شیب دار: در مسیرهای سربالایی پیاده روی کنید. یا اگر تردمیل در دسترس دارید، شیب آن را به ۵ تا ۷ درصد افزایش دهید و ۵ دقیقه راه بروید، سپس در شیب ۳ درصد ۳ دقیقه راه بروید. این فواصل را ۸ تا ۱۰ بار در یک روز از هفته تکرار کنیدارسال توسط بهنام

برخلاف تصور عموم، به نظر می رسد کار و فعالیت، تداخلی در افزایش درد و خون ریزی دوران قاعدگی ندارد و ورزشکاران حرفه ای و غیرحرفه ای با انجام برخی تمهیدات ساده، می توانند در این دوران نیز به ورزش ادامه دهند...

کاراته همدان

 

برخلاف تصور عموم، به نظر می رسد کار و فعالیت، تداخلی در افزایش درد و خون ریزی دوران قاعدگی ندارد و ورزشکاران حرفه ای و غیرحرفه ای با انجام برخی تمهیدات ساده، می توانند در این دوران نیز به ورزش ادامه دهند...

 

دکتر لاله حاکمی، متخصص داخلی و نایب رییس فدراسیون ورزشی پزشکی ایران نه تنها مسایل روانی را ریشه بسیاری از مشکلات دوران قاعدگی می داند بلکه معتقد است فعالیت های بدنی و قاعدگی، باعث از دست رفتن آب بدن می شوند بنابراین برای جبران آن و تعادل فشار خون تاکید می شود در این دوران مایعات بیشتری استفاده شود.» بر اساس بسیاری از پژوهش ها، قطع ورزش به مدت ۷ تا ۱۰ روز به ویژه برای ورزشکاران حرفه ای مناسب نیست چراکه ورزش باعث تطابق های عضلانی اسکلتی و قلبی عروقی در افراد می شود بنابراین برای حفظ این تطابق ها بهتر است در دوران قاعدگی نیز ادامه یابد.

هنوز در رابطه با اینکه ورزش مناسب دوران قاعدگی چه نوع ورزشی است، اختلاف نظر هایی وجود دارد تا جایی که برخی از کارشناسان در افرادی با درد شدید قاعدگی، ورزش های سبکی مثل پیاده روی یا یوگا را پیشنهاد می کنند. نایب رییس فدراسیون پزشکی ورزشی ایران نیز در این باره می گوید: «برخی مطالعات قطع ورزش در این دوران را تایید نکرده اند و ما توصیه نمی کنیم برنامه ورزشی در این دوران قطع شود و تنها در برخی موارد محدود مثل ورزش های آبی به دلیل آلودگی های احتمالی محدودیت هایی وجود دارد.»

● باورهای شایع

یک دوره قاعدگی از اولین روز خون ریزی قاعدگی در یک ماه تا اولین روز خون ریزی در ماه بعد است. خون ریزی قاعدگی قسمتی از این سیکل قاعدگی است. یک سیکل قاعدگی به طور متوسط روز است. اما یک سیکل طبیعی ممکن است از ?? تا ?? روز متفاوت باشد. سیکل قاعدگی به دو نیمه تقسیم می شود؛ نیمه اول فاز فولیکولرو نیمه دوم که فاز لوتئال نامیده می شود. بر اساس اظهارات دکتر حاکمی، طبق برخی پژوهش ها، فعالیت ورزشی حرفه ای می تواند در مرحله فولیکولار قاعدگی باعث افزایش آسیب رباط های متقاطع قدامی زانو شود و در رابطه با ورزشکارانی که به طور حرفه ای ورزش می کنند یا به دنبال ورزش شدید دچار کاهش وزن و لاغری شده اند، به دلیل اختلالاتی که در مسایل هورمونی بدن ایجاد می شود احتمال قطع یا اختلالات قاعدگی وجود دارد که می تواند در باروری این افراد در آینده مشکلاتی ایجاد کند. دراین موارد باید با پزشک متخصص تماس گرفت تا مشکل برطرف شود. وی در ادامه به این نکته مهم اشاره کرد: «در زنان، حداکثر ذخیره توده استخوانی تا سنین ۳۰ سالگی صورت می گیرد. هورمون استروژن در تراکم استخوانی نقش بسزایی دارد. خانم ها باید دقت داشته باشند که ورزش های خیلی شدید می تواند باعث اختلال در این هورمون و در نتیجه کاهش تراکم استخوانی شود که در نتیجه در سنین بالا عاملی برای شکستگی های استخوانی باشد. البته از آنجایی که عواملی مثل تغذیه، اضطراب و بیماری ها نیز بر قاعدگی تاثیر دارند، در موارد اختلالات قاعدگی باید قضاوت نهایی را بر عهده پزشک گذاشت.»

● تأثیر ورزش بر درد و خون ریزی

آنچه مسلم است بسیاری از زنان در طول چند روز اول قاعدگی دچار دردهایی در ناحیه کمر، شکم، ران و پاها می شوند. زنانی که بر این باور هستند که ورزش باعث تشدید درد و خون ریزی قاعدگی می شود باید به این گفته های دکتر حاکمی دقت بیشتری داشته باشند: «به نظر می رسد زمان طولانی مدت انجام ورزش به کاهش دردهای قاعدگی کمک می کند و حتی مشخص شده در کاهش علایم نشانگان پیش از قاعدگی مانند خستگی، خواب آلودگی، و... که چند روز قبل از شروع خون ریزی قاعدگی شروع می شوند می توان از ورزش سود برد.» حرکت بیشتر، خون ریزی را افزایش می دهد. اما ورزش باعث خون ریزی بسیار شدید و بعد از آن خستگی و بی هوشی و کم خونی نمی شود. در نهایت میزان خونی که هر ماه از دست می رود با فعالیت و بدون فعالیت، ثابت است و هنگام حرکت و جنبش بدنی به دلیل آنکه ضربان قلب و جریان خون تندتر می شود، احساس می کنید خون ریزی شما نیز شدت پیدا کرده است در حالی که میزان خون از دست رفته یکسان است. بسیاری از متخصصان بر قطع قاعدگی با داروهای هورمونی هنگام مسابقه های ورزشی اعتقادی ندارد و آن را نمی پذیرند هرچند که برای کاهش درد در این دوران استفاده از برخی مسکن های ساده آن هم تحت نظر متخصصان پیشنهاد می شود.

● پژوهش ها

براساس مطالعه ای در سوئد که در سال انجام شد، در برخی زنان فوتبالیست، آسیب های ناشی از ضربه در دوره پیش قاعدگی و حین قاعدگی افزایش داشت که این آسیب در افراد با علایم پیش از قاعدگی بیشتر بود. در تحقیقی دیگر عملکرد ضعیف تر قبل از قاعدگی در بعضی از شناگران دیده شد. در حالی که هنگام قاعدگی رکوردهای بهتری را از خود به جا گذاشتند. همچنین بر اساس پژوهش های دیگر اسکی بازان پس از قاعدگی نتایج بهتری کسب کردند و ورزشکاران پرش طول در دوره قاعدگی موفقیت بیشتری به دست آوردند. آنچه مسلم است بسیاری از زنان در دوران قاعدگی نیز توانسته اند مدال هایی کسب کنند و از آنجا که در همه سنین و در همه جای دنیا، زنان کمتر از مردان به ورزش تمایل نشان می دهند و بسیاری از فواید ورزش نصیب آنها نمی شود در نهایت تاکید دکتر حاکمی بر این اساس است: «خانم ها ورزش و فعالیت بدنی را فراموش نکنند.»ارسال توسط بهنام
 
تاريخ : چهارشنبه ۱ دی۱۳۸۹
کاراته در استان همدانمقدمه
بسیاری از ورزشکاران بهترین عملکرد خود را در تمرینات نشان می‌دهند امّا به هنگام مسابقه و رقابت دچار احساس خفگی و نوعی واماندگی می‌گردند.احساس خفگی چنین توصیف می‌شود: کاهش کارایی به دلیل مقدار زیادی استرس ادراک شده. به واژه «ادراک شده» توجه کنید. واژه کلیدی در این تعریف همین است. به خاطر بسپارید که استرس فقط در ذهن شما زندگی می‌کند و به شیوه‌ای که شما یک موقعیت یا وضعیت را تعبیر می‌کنید.

به عبارت دیگر، این شرایط خارجی نیستند که باعث استرس می‌شوند بلکه شیوه تفکر ما درباره یک رویداد است که احساس استرس، اضطراب و ترس را به وجود می‌آورد. برای ورزشکاری که در حین مسابقه دچار احساس خفگی و درماندگی می‌شود دانستن این نکته حائز اهمیت بسیار است که می‌تواند افکاری را که درباره آن رویداد دارد کنترل کند. آیا به شکست یا کمبود اطمینان به توانایی‌های خود فکر می‌کنید.در این صورت، این گونه تفکرات منفی غالباً به اضطراب، عصبی بودن و تنش می‌انجامد.
مربیان تجربی و سنتی معمولاً به ورزشکار کمک می‌کنند تا درک کند چرا چنین افکار و احساساتی درونش رشد یافته و سپس سعی می‌کنند که این فرایند را اصلاح کنند یا تغییر دهند امّا معمولاً توفیق چندانی به دست نمی‌آورند. علتش این است که دانستن این که چرا چنین افکاری برمی‌خیزد ممکن است جالب باشد امّا دانستن پاسخ این سوال، لزوماً برای غلبه بر مشکل کافی نیست. 
کاراته در استان همدان 

کنترل اضطراب پیش از رقابت ورزشی

این را بدانید که دلشوره‌ها و دلهره‌های پیش از مسابقه، طبیعی هستند و آن‌ها را بپذیرید. به مقابله با احساس عصبی بودن و اضطراب خود نپردازید. فکر نکنید که حالتی که دارید ناشی از ترس است. ترشح آدرنالین، عادی است و بخشی از آمادگی طبیعی بدن شما برای مسابقه است. به آن توجه کنید امّا روی آن تمرکز نکنید. پس از شروع مسابقه، این احساس فروکش خواهد کرد. هم از نظر بدنی و هم از لحاظ ذهنی آمادگی داشته باشید. همیشه در فاصله زمانی مناسبی قبل از رویداد در محل حاضر باشید زیرا عجله در رسیدن به محل باعث افزایش استرس می‌شود. قبل از مسابقه بدن خود را کاملاً گرم کنید. حرکات کششی انجام دهید. از قواعد مسابقه آگاه باشید و لباس مناسب به تن کنید.
برای چند دقیقه به تصویر سازی ذهنی بپردازید. راحت و آسوده تنفس کنید، چشم‌هایتان را ببندید و تجسّم کنید که همه کارها به خوبی پیش می‌رود و شما عملکرد خوبی دارید. این مثبت صحبت کردن با خود می‌تواند روحیه شما را تغییر دهد. با وجودی که ورزشکاران باید انعطاف‌پذیری کافی برای واکنش در طول مسابقه را داشته باشند امّا شما باید با یک راهبرد کلّی در مورد شیوه مسابقه دادن وارد صحنه شوید. راهبرد شما می‌تواند ساده (مثل نگهداری یک ریتم یکنواخت) یا پیچیده باشد.

کنترل اضطراب حین رقابت و مسابقه

بر روی کاری که در دست دارید تمرکز کنید نه نتیجه آن. حواس خود را متوجه حال حاضر کنید و از فکر کردن به خیلی جلوتر یا پایان کار خودداری نمائید.
اگر متوجه شدید که افکار منفی به سراغتان آمده و یا به منفی صحبت کردن با خود پرداخته‌اید، متوقف شوید و فقط بر روی تنفس‌تان تمرکز کنید. تمرکز بر روی ریتم تنفس، به طور خودکار شما را به حال حاضر برمی‌گرداند. لبخند زوری بزنید. این یک واقعیت است. اگر با افکار منفی دست و پنجه نرم کنید و نمی‌توانید از شرّش خلاص شوید، فقط کافیست خودتان را مجبور به لبخند زدن کنید، حتی برای چند ثانیه. این عمل ساده، برای یک لحظه، روحیه شما را تغییر خواهد داد و شاید این همان زمانی باشد که شما نیاز داشتید تا به حالت عادی برگردید.
طوری مسابقه دهید که انگار نتیجه‌اش برایتان مهم نیست. اگر گرفتار افکار منفی شوید و انتظار بدترین نتیجه یا شرایط را داشته باشید، غیر ممکن است که بتوانید حداکثر توانائی‌هایتان را بروز دهید. اگر طوری مسابقه دهید که انگار نتیجه‌اش برایتان مهم نیست، در این صورت می‌توانید آرامش داشته باشید و از مسابقه و رقابت لذت ببرید.

کنترل اضطراب پس از رقابت

مسابقه را مرور کنید و عملکردهای خوبتان را به یاد آورید. بر روی اقدامات، افکار و رفتارهایی که به شما در عملکردتان کمک کردند تمرکز کنید. به چیزهایی که مانع عملکرد خوبتان شدند نیز توجه کنید امّا به سرعت فکر آن‌ها را از سر بیرون کنید. این همانند اصل اجتناب از مانع در رانندگی است: به جایی که می‌خواهید بروید نگاه کنید، نه جایی که نمی‌خواهید بروید. هنگامی که بر روی چاله تمرکز کنید به ناچار درون آن می‌افتید. تمرکز بر روی جنبه‌های منفی رویداد به پیشرفت شما در آینده کمک نمی‌کند. به جای آن، بر روی زمان‌هایی که «موفق بودید» تمرکز کنید. این نوعی تمرین ذهنی برای مواقعی است که به تمرین مهارت‌هایی می‌پردازید که در رویداد بعدی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برنامه تمرین خود را طوری طراحی کنید که شرایط شبیه به مسابقه را برایتان شبیه‌سازی کند. تیم‌ها و باشگاه‌ها معمولاً چنین تمریناتی می‌کنند. اگر عادت داشتید که همیشه تنها تمرین کنید، پیوستن به یک گروه به نحوی که بتوانید این نوع شبیه‌سازی را انجام دهید را در نظر بگیرید. موثرترین تمرین آن است که شرایطی که در مسابقه با آن روبرو می‌شوید را شبیه‌سازی کند. متاسفانه مربیان معمولاً مانع می‌شوند تا ورزشکار بر واماندگی و احساس خفگی خود در حین مسابقه غلبه کند. آن‌ها معمولاً به طور ناخواسته، با سعی در تشویق کردن ورزشکار، الگوی واماندگی را تقویت می‌کنند. مثلاً به ورزشکار می‌گویند «ضربه بعدی خیلی حساس است». این گونه حرف‌ها تنها باعث افزایش فشاری که ورزشکار برای انجام عملیات حس می‌کند می‌گردد.
به یاد داشته باشید که اگر از الگوی افکار منفی، قبل و در حین مسابقه، آگاه باشید می‌توانید بر حس واماندگی خود فایق آیید. افکار منفی در صورت تداوم، همچون یک گلوله برفی می‌غلطند و می‌غلطند و بزرگتر و بزرگتر می‌شوند. اگر خود را در چنین گردابی یافتید، فقط وجود آن افکار را بپذیرید و بگذارید بروند. بر روی تنفس‌تان تمرکز کنید و طوری بازی کنید که انگار از آن لذت می‌برید. در این صورت است که علیرغم شکست‌ها و ناکامی‌هایی که گاه به گاه پیش می‌آید باز هم ازمسابقه و رقابت لذت خواهید برد.


ارسال توسط بهنام

کاراته همدان

 

انعطاف پذیری کلید تناسب اندام است. برای داشتن بدنی انعطاف پذیر باید عضلات تان را پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه گرم کردن ،دست کم هفته ای ۲ تا ۳ بار تحت کشش قرار دهید....

تمرین کششی را باید تا حدی انجام دهید که به بدنتان فشار بیش از حدی وارد نشود. اگر دچار مشکلات کمر، مفاصل یا سایر مشکلات بهداشتی هستید، قبل از انجام این تمرینات حتما با پزشکتان مشورت کنید.

 

۱) دراز کشیدن به شکم روی آرنج ها: در حالی که پاهایتان کنار هم قرار دارد، روی شکم دراز بکشید. بدنتان را روی آرنج هایتان که به طور مستقیم زیر شانه هایتان قرار دارد، تکیه دهید. کمر و شکمتان را در حالت شل روی زمین قرار دهید. برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت عضلات پشت را تقویت می کند و قوس طبیعی کمر را حفظ می کند.

۲) چرخش کمر در حال درازکشیده به پشت: به پشت دراز بکشید در حالی که زانوهایتان خم شده است. زانوهایتان را کنار هم نگه دارید و شانه هایتان را روی زمین تکیه دهید. زانوهایتان را به یک طرف بچرخانید تا زمانی که در کمر یا لگنتان احساس کشش کنید. ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید.

۳) حرکت زانوها به سمت قفسه سینه: روی پشتتان دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از روی زمین بلند کنید. زانوهایتان را با دست هایتان قلاب کنید و زانوهایتان را به سمت قفسه سینهتان بکشید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار تکرار کنید.

۴) حرکت گربه و شتر: روی دست ها و زانوهایتان روی زمین تکیه کنید. کمرتان را با انقباض عضلات شکم و ثابت نگه داشتن لگن بچرخانید. سپس در حالی که قفسه سینهتان را به سمت بالا می برید، بگذارید کمرتان به سمت زمین پایین بیاید و قوس بردارد. برای مدت کوتاهی در این حالت بمانید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار تکرار کنید.

۵) خم کردن جانبی گردن: سرتان را به آرامی به سمت شانه خم کنید و شانهتان را ثابت نگه دارید و صورتتان را به طور مستقیم به جلو نگه دارید. برای ۵ ثانیه در این حالت بمانید، بعد سرتان را به سمت شانه دیگر خم کنید و برای ۵ ثانیه آن را نگه دارید. این حرکت را برای ۵ بار در هر طرف تکرار کنید.

۶) چرخش شانه: با حرکتی ملایم و مداوم شانه هایتان را بچرخانید. شانه هایتان را به سمت گوش هایتان بالا بیاورید. آنها را در پشتتان به سمت هم بکشید. آنها را به وضعیت استراحت پایین بیاورید، و بعد آنها را در جلو هم بچرخانید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

۷) خم کردن مچ: بازوی راستتان را جلوی بدنتان باز کنید به طوری که کف دست رو به پایین باشد و آرنج در حالت مستقیم قرار بگیرد. مچ دستتان را خم کنید تا نوک انگشتان دستتان رو به زمین قرار گیرد. با استفاده از دست چپ پشت دست راست را به آرامی به سمت عقب بکشید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار با هر دست تکرار کنید.

۸) باز کردن مچ: بازوی راستتان را جلوی بدنتان باز کنید به طوری که کف دستتان رو به بالا باشد و آرنجتان به طور مستقیم قرار داشته باشد. مچتان را خم کنید تا نوک انگشتانتان به سمت زمین قرار بگیرد. با استفاده از دست چپ، پشت دست راست را به آرامی به سمت عقب بکشید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار با هر دست تکرار کنید.

۹) کشش عضله سر پشت بازو: دست راستتان را پشت سرتان قرار دهید، به طوری که کف دستتان روی سرتان قرار داشته باشد. با دست چپتان آرنج دست راست را بگیرید و آن را به سمت پایین بکشید تا هنگامی که پشت بازوی راستتان احساس کشش کنید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را برای ۳ تا ۵ بار با هر بازو تکرار کنید.

۱۰) کشش عضله پکتورال (عضله جلوی سینه) با یک بازو: در مقابل یک ساختار ثابت مانند یک دیوار یا درخت بایستید. در حالی که رو به دیوار هستید، دست راستتان را از کنار بدن تا سطح قفسه سینه بالا بیاورید به طوری که کف دستتان روی دیوار قرار گیرد. بدنتان را به سمت چپ بچرخانید تا از دیوار و بازوی بازشدهتان فاصله بگیرد، تا حدی که جلوی قفسه سینهتان احساس کشش کنید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را با هر بازو ۳ تا ۵ بار تکرار کنید.

۱۱) کشش عضله پیریفورم (عضله ای که از انتهای ستون فقرات به استخوان ران کشیده می شود و بخشی از عضلات لگن را تشکیل می دهد): به پشت دراز بکشید. زانوی چپتان را خم کنید و آن را تا حد نیمه راه مانده به قفسه سینه بالا بیاورید. زانویتان را با دست راستتان قلاب کنید و آن را به سمت شانه راستتان بکشید. باسن هایتان را روی زمین نگه دارید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار با هر پا تکرار کنید.

۱۲) کشش کشاله ران (عضلات اداکتور یا نزدیک کننده): در حالی که پشتتان را به طور مستقیم نگه داشته اید، روی زمین بنشینید. کف پاهایتان را به هم بچسبانید. بگذارید زانوهایتان به سمت زمین پایین بیاید. برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه یا تا زمانی که عضلات تان خسته شود، در این حالت بمانید.

۱۳) کشش عضلات پشت ساق: در مقابل یک ساختار ثابت مانند دیوار قرار بگیرید به طوری که پنجه پای راستتان جلوتر از پای چپ روی زمین قرار داشته باشد و پنجه پا به طور مستقیم رو به جلو باشد. زانوی راستتان را خم کنید. لگنتان را به سمت جلو خم کنید و به سمت دیوار خم شوید.هر دو پاشنه پایتان را به سمت پایین نگه دارید. ساق پای چپتان را مستقیم نگه دارید و زانوی راستتان را روی قوزکتان خم کنید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را با هر پا ۳ تا ۵ بار تکرار کنید.

۱۴) کشش عضله چهارسر (جلوی ران) در حالت ایستاده: در حالت ایستاده با قرار دادن یک دست روی دیوار تعادل بدنتان را حفظ کنید. بعد با دست دیگر پایتان را در محل قوزک قلاب کنید و بدنتان را از زانو تا لگن در حالت مستقیم نگه دارید. به آرامی با دستتان پایتان را به سمت باسنتان بالا بکشید تا هنگامی که جلوی ران احساس کشش کنید. ران پا باید به طور مستقیم در حالت کشیده قرار داشته باشد و به سمت بیرون منحرف نشود. برای ۲۰ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. می توانید این حرکت را با گرفتن قوزک پا با دست مخالف هم انجام دهید. با هر پا ۲ تا ۳ بار این حرکت را تکرار کنید.

۱۵) کشش تاندون آشیل (تاندونی که عضلات پشت ساق را به پاشنه پا وصل می کند): در مقابل دیوار قرار بگیرید، به طوری که پنجه پای راستتان در جلوی پنجه پای چپتان قرار داشته باشد و انگشتانتان به طور مستقیم به سمت جلو قرار بگیرد. هر دو زانویتان را خم کنید. لگنتان را به سمت جلو فشار دهید و به سمت دیوار خم شوید. هر دو پاشنه پاهایتان را به سمت پایین و هر دو زانویتان را با پنجه های پاهایتان در یک خط نگه دارید. برای ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را برای ۳ تا ۵ بار با هر پا تکرار کنید.ارسال توسط بهنام
 
تاريخ : دوشنبه ۲۹ آذر۱۳۸۹

کاراته در استان همدان

 


عضو ايراني شوراي داوران آسيا به عنوان ناظر مسابقات كاراته شرق قاره كهن برگزيده شد


 


محمد علي مرداني كه به تازگي به عضويت هيات ژوري فدراسيون جهاني درآمده است از اين پس بايد در تمامي رويدادهايي كه آنها مي خواهند شركت كنند.
او در شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي گوانگجو نيز ناظر بود و فدراسيون جهاني خواسته كه مسابقات شرق آسيا را هم نظارت كند.
اين پيكارها از 26 اسفندماه تا اول فروردين ماه در ماكائو برگزار مي شود و مرداني بايد براي اين منظور راهي اين كشور شود.
به گفته نايب رئيس قرار بود مرداني دوباره به راس كميته داوران ايران بازگردد اما اين اتفاق نيافتاد و پناهي رئيس فدراسيون آرام فدايي را به عنوان سرپرست داوران منصوب كرد.ارسال توسط بهنام

با حکم پناهی
آرام فدایی سرپرست کمیته داوران فدراسیون کاراته شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، طی حکمی از سوی سید عباس احمد پناهی، آرام فدایی به عنوان سرپرست کمیته داوران فدراسیون کاراته منصوب شد.

لازم به ذکر است فدایی دارای مدرک جاج آ کمیته جهانی ،جاج ب کاتای جهانی و دان 6 سبک شیتوریو است.ارسال توسط بهنام
فریبا مدنی - کاراته در استان همدان


فريبا مدني تنها ايراني عضو كميته داوران فدراسيون جهاني كاراته اكنون در ايران است


فريبا مدني به همراه سيروس مدني همسرش و دو فرزندشان به دعوت احمد صافي رئيس سبك شوتوكان WSKF و سرمربي تيم ملي كره جنوبي و دانشگاه آزاد به ايران آمده است.
اين دو تن از داوران جهاني رفري A كوميته و جاج B كاتا هستند كه قرار است اين هفته براي اعضاي اين سبك سمينار داوري و مربيگري تشكيل دهند.
 
 
همچنين اين دو داور برجسته روز گذشته با مسئولان فدراسيون نيز نشستي داشتند و قرار است هفته آينده را به داوران ايراني اختصاص دهند.
فريبا مدني در حاشيه مسابقات جهاني 2010 صربستان به عنوان عضو كميته داوران جهان معرفي شد تا اولين ايراني حاضر در اين شورا باشد.
حضور او در تشكيلات جهاني مي تواند در قضاوت بانوان ايراني با حجاب اسلامي در عرصه هاي بين المللي تاثير به سزايي داشته باشد. اين خانواده ساكن آمريكا هستند.


بیوگرافی شیهان فریبا مدنی
(ترجمه شده توسط وبلاگ کاراته در استان همدان)

 

فریبا مدنی - کاراته در استان همدان

فریبا مدنی در شمال ایران متولد و بزرگ شده است .
وی ورزش را با دوچرخه سواری آغاز نمود که در سن ۷ سالگی اولین دوچرخه خود را خرید .
در کودکی در حالی که باقی دختران در حال عروسک بازی بودند او با پسران فوتبال بازی می کرد تا اینکه پدر و مادر وی او را متقاعد به توقف این روند کردند . او سپس به ورزش های والیبال و هندبال پرداخت فعالیت وی در ورزش های رقابتی تا انقلاب پر شکوه ایران ادامه داشت.

فریبا مدنی پس از اتمام دوره دبیرستان جهت ادامه تحصیل در رشته معماری ایران را به مقصد فرانسه > پاریس ترک نمود . او در ۲ سال اول تمام وقت خود را صرف مطالعات و کار کرد ، زمان برای ورزش کردن وی بسیار محدود بود .
فریبا مدنی
در بدو ورود به فرانسه چند کلمه بیشتر از زبان فرانسه نمی دانست پس مطالعات خود را در امر فراگیری زبان فرانسه را آغاز نمود و این امر ۲ سال طول کشید تا به زبان فرانسه مسلط شود .

وی پس از این دو سال مطالعات و آموزش رشته تحصیلی خود یعنی معماری را آغاز نمود و موفق شد که بعد از گذشت ۷ سال مدرک کارشناسی ارشد (آرشیتکت) خود را در رشته فوق الذکر دریافت نماید .
وی دو روز بعد از فارق التحصیلی موفق به تحقق رویای کودکیش یعنی سفر به ایالات متحده شد او که در کودکی یک بار به آمریکا برای دیدن دایی خود به کالیفرنیا رفته بود و همین سفر باعث شد زندگی در آمریکا برایش یک رویای شیرین شود. شیهان مدنی در ماه فوریه سال ۱۹۹۴ ازدواج کرد و به ایالت کلرادو نقل مکان کردند .
فعالیت کاراته وی در باشگاه استقلال لوئی در کلرادو آغاز شد .
فریبا مدنی پس از چهار سال فعالیت توانست در سال ۱۹۹۸ کمربند مشکی خود را دریافت نماید ، تعهد او در کاراته بی نظیر است وی حتی تا شب قبل از تولد هر کدام از فرزندانش مشغول به تمرین کاراته می بود و ۲هفته بعد از تولد آنها نیز فعالیت کاراته خود را آغاز می کرد و این نشان از علاقه شدید وی به این رشته می باشد ، گفتنی است ایشان دو فرزند دارد .

فریبا مدنی به اکثر اهداف بلند پروازانه خود رسید ،وی داوری ملی را برای اولین بار در کلرادو  و پس از آن توانست در ایالات متحده اولین داور زن در سطح پان آمریکا، برای هر دو بخش کاتا و کومیته باشد. او تصمیم به ارتقاء درجه داوری گرفت و در مسابقات جهانی نوامبر ۲۰۰۴ مکزیک موفق به کسب داوری جهانی شد که اولین داور زن در سطح جهانی ایالات متحده نیز می بود .


در ماه ژوئیه سال 2005 ، ایالات متحده آمریکا، در جلسه ای که در فدراسیون کاراته برگزار گردید او بعنوان عضو شورای داوران و اولین زنی بود که تا کنون موفق به نامزدی دریافت جایزه گردید .

 وی در این مدت نیز سمینارهای زیادی در باب کاراته برگزار نموده است که آخرین سمینار وی با عنوان  افسانه های کاراته در تاریخ ۵ نوامبر۲۰۱۰ در سالت لیک سیتی در ایالت تسهیلات بر پا شد .
 
فریبا مدنی در حال حاضر بعنوان عضو كميته داوران فدراسیون جهانی کاراته (WKF) می باشد که این امر باعث افتخار و سربلندی تمام ایرانیان است .
 
برای ایشان آرزوی شادی و سلامتی و موفقیت روز افزون داریم و امیدواریم که سفرهای سن سی مدنی به ایران در جهت پیشبرد مثبت اهداف کاراته ایران بیشتر شود .
 
 
((مطالب فوق در سایت فدراسیون کاراته ایالات متحده انتخاب و ترجمه شد و  امیدوارم که شناخت نسبی از سن سی مدنی برای کاراته کاران ایرانی فراهم شده باشد))
 
فریبا مدنی - کاراته در استان همدان
 


ارسال توسط بهنام

یوسف گرشاسبی رییس کمیته آموزش، تحقیق و پژوهش فدراسیون کاراته شد .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، سید عباس احمد پناهی، یوسف گرشاسبی را به عنوان رییس کمیته آموزش، تحقیق و پژوهش فدراسیون کاراته منصوب کرد .
یوسف گرشاسبی دبیر کمیته مربیان فدراسیون کاراته است و دارای دان 5 کاراته است. وی همچینین دبیر انجمن دانش آموزی کشوری است و اولین کتاب مربیگری در کاراته را به رشته تحریر در آورده استارسال توسط بهنام
 کاراته در استان همدان
تهران مقر دفتر آسيايي سبك شوتوكان WSKF كاراته خواهد بود كه شنبه افتتاح مي‌شود
دفتر آسيايي سبك شوتوكان WSKF شنبه در حالي افتتاح مي شود كه كاسويا رئيس كميته فني و سازمان جهاني اين سبك به همراه پسرش در اين مراسم حضور دارد.
قرار است در حاشيه اين آيين، جاسبي رئيس دانشگاه آزاد حكم خود را به عنوان رئيس اين سبك در آسيا و نايب رئيس جهان دريافت كند.
كاسويا روز سه شنبه هفته جاري راهي قزوين مي شود تا براي كاراته كاران اين استان يك دوره استاژ فني تشكيل دهد.
او فردا نيز براي بچه هاي زير 14 سال كلاس فني تشكيل خواهد داد.


ارسال توسط بهنام

کاراته در استان همدان

 


حسين روحاني به عنوان رئيس گروه مشاوران جوان فدراسيون كاراته منصوب شد


 

عباس پناهي از حسين روحاني در اين پست استفاده كرده است تا نماينده كاراته در گروه مشاوران جوان سازمان تربيت بدني باشد.
روحاني كاراته كار وزن 60- كيلوگرم تيم ملي ايران است كه يك مدال طلا، يك نقره و 2 برنز در مسابقات جهاني و چندين طلاي آسيايي و بازي‌هاي آسيايي دارد.
او در دوره گذشته مسابقات جهاني فنلاند به عنوان سريعترين كاراته كار جهان شناخته شد و در وزن خودش بالاترين رنكينگ جهاني را در اختيار دارد.ارسال توسط بهنام
کاراته درا ستان همدان


كاراته‌كار وزن 60- كيلوگرم ايران دعوت تيم كاراته الوصل امارات را نپذيرفت

 

با اينكه امير مهدي زاده نتوانست در بازي‌هاي آسيايي گوانگجو با مدال بازگردد اما عملكرد خوب او نظر برخي از تيم ها به ويژه عرب ها را به خود جلب كرد.
در همين راستا الوصل امارات از او خواست تا با مبلغ قابل توجهي براي آنها در مسابقات باشگاه هاي عربي مبارزه كند اما او نپذيرفت.
مهدي زاده از شاگردان غلامرضا دباغيان سرمربي سابق تيم ملي است و همراه او و باشگاه مقاومت در سوپرليگ كاراته ايران مبارزه مي كند.
او خود را مديون دباغيان و اين باشگاه مي داند و مي خواهد براي آنها مبارزه كند به همين دليل به درخواست عرب ها پاسخ منفي داد.
اين درحالي است كه جاسم ويشگاهي نيز مورد توجه الوصل قرار گرفته و پنجشنبه گذشته براي آگاهي از شرايط آنها راهي امارات شد.
ويشگاهي امسال در سوپرليگ ايران با تيمي قرارداد نبسته است.ارسال توسط بهنام

کاراته در استان همدان

مسابقات انتخابي تيم ملي زير 21 سال كاراته دي‌‌ماه به ميزباني قزوين برگزار مي‌شود


 

 

از آنجا كه قرار است تيم ملي جوانان و اميد ايران سال آينده در مسابقات جهاني مالزي شركت كند دي ماه امسال رقابت هاي انتخابي تيم زير 21 سال برگزار مي شود تا بهترين ها به اردوي آمادگي راه يابند.
اين پيكارها براي روزهاي 23 و 24 دي ماه پيش بيني شده كه در روز اول كاتاروهاي اميد و بزرگسالان به مصاف هم مي روند و روز دوم جدال كوميته روها خواهد بود.
ميزباني قزويني در اين مسابقات 90 درصد قطعي شده است و فقط بايد مشكل خوابگاه آنها به طور كامل رفع شود.ارسال توسط بهنام

استان‌هاي مختلف بايد مربيان برتر خود را تا پايان آذرماه به فدراسيون كاراته معرفي كنند.

فدراسيون كاراته به دنبال همسان سازي سطح مربيان سراسر كشور است.
در همين راستا در نامه اي به استان هاي مختلف از آنها خواسته بهترين مربيان خود به ويژه آنهايي كه در تيم هاي ملي شاگردان بيشتري را دارند تا آخر آذرماه معرفي كنند.
اين مربيان در كلاس يك هفته اي زير نظر مربيان تيم ملي رده هاي سني مختلف تحت آموزش قرار مي گيرند تا در نهايت در استان هاي خود به آموزش مربيان ديگر بپردازدند.
از سوي ديگر عليرضا كتيرايي و اكبر عبدلي سرمربي و مربي سابق تيم ملي جوانان تا كنون در هفت استان حضور يافته و مربيان و كاراته كاران مستعد آنها را شناسايي كرده اند.


ارسال توسط بهنام
کاراته در استان همدان

 

رئيس فدراسيون كاراته گفت: فدراسيون مبلغي از پاداش‌هاي ورزشكاران و مربيان كم نكرده، بلكه ماليات از آن برداشت شده است.

 

 

عباس احمدپناهي در واكنش به اظهارات برخي از اهالي كاراته مبني بر كسر مبلغي از پاداش هاي 5 ميليوني سازمان از سوي فدراسيون كاراته اظهار داشت: هرچه سازمان تربيت بدني به ورزشكاران پاداش داد ما به آنها تحويل داديم و حتي يك ريال هم برنداشتيم.
وي افزود: حتي از حقوق پرسنل فدراسيون ها نيز مبلغ 10 درصد ماليات كم مي شود كه اين درصد شامل حال اين پاداش ها هم شده است.
رئيس فدراسيون كاراته درباره عدم پرداخت پاداش‌هاي 5 ميليوني به ماساژور، سرپرست و ... تصريح كرد: ما اسامي همه را اعلام كرديم اما سازمان پاداش ورزشكاران و مربيان را پرداخت كرد و حتي به من به عنوان مدير تيم هاي ملي نيز چيزي داده نشد.
وي در پاسخ به اينكه چرا داوران اعزامي به گوانگجو جايزه اي نگرفتند، گفت: طبق آيين نامه براي داوران، پزشك، ماساژور، مربي بدنساز هم جايزه اي در نظر گرفته اند. من در نامه اي به سجادي پيگير اين مسئله هستم و هرچه سازمان دستور دهد در اختيار آنها قرار خواهد گرفت.ارسال توسط بهنام

کاراته در استان همدان

 

عضو ايراني كنسول داوري آسيا گفت: نحوه برخورد كميته ملي المپيك با داوران اعزامي به بازي‌هاي آسيايي گوانگجو درست نبود.


 

محمد علي مرداني اظهار داشت: به نظر مي رسد كه داوري حلقه گمشده ورزش ايران است. مسئولان سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك در سالن مسابقات كاراته حضور داشتند و قدرت داوران ايراني را ديدند.
وي تاكيد كرد: نهايت تلاش خود را به كار بستيم تا حق ايران تضييع نشود، آنها شاهد بودند كه براي گرفتن مدال طلاي ويشگاهي چقدر زحمت كشيدم؛ البته در مواردي هم دستمان بسته بود و نتوانستيم كاري كنيم.
عضو هيات ژوري جهان خاطرنشان ساخت: بعد از 25،‌26 سال فعاليت در عرصه داوري، گرفتن عضويت در هيات ژوري و كنسول داوري آسيا، كميته ملي المپيك وسائلي كه به مسافران گوانگجو تعلق مي گرفت را به ما نداد. حتي من شنيدم وقتي پرواز تاخير داشته از داوران خواسته اند كه خودشان در فرودگاه غذا تهيه كنند.
وي اظهار داشت: يعني يك داور به اندازه يك ورزشكار كه مدال برنز مي گيرد اهميت ندارد. داوران ما از ميان 300، 400 نقر گزينش مي شوند و نقش بسيار زيادي در موفقيت تيم هايشان دارند اما اينگونه با آنها رفتار مي شود.
مرداني افزود: آنها مدام بايد در كلاس هاي مختلف شركت كنند تا به روز باشند، زبان انگليسي را به طور كامل بدانند، درجاتشان را مرتب تمديد كنند و ارتقا دهند؛ اما در آخر اصلاً به چشم نمي آيند و به راحتي فراموش مي شوند.
وي تصريح كرد: من كسالت داشتم و در مراسم تقدير از مدال آوران گوانگجو شركت نكردم اما تا آنجا كه مي دانم جايزه اي به داوران تعلق نگرفته است.
مرداني درباره بازگشت دوباره اش به كميته داوران گفت: فدراسيون بايد مسائل و شرايط را كاملاً شفاف بيان كند بعد من تصميم بگيرم كه مي توانم خواسته هاي آنها را برآورده كنم يا نه.ارسال توسط بهنام

کاراته در استان همدان


با تاييد نهايي شوراي المپيك آسيا و توافق با كره‌جنوبي كاراته و كريكت به طور رسمي در جمع رشته‌هاي هفدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي اينچون كره‌جنوبي قرار گرفتند.


 

چانگ رئيس اتحاديه كاراته آسيا در نشست مشترك سرپرست تيم ها در شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي گوانگجو از قطعيت حضور كاراته در دوره بعدي اين بازي ها خبر داده بود.
اين درحالي است كه در نشست چند روز پيش شوراي المپيك آسيا و مسئولان ورزش كره جنوبي در مسقط عمان شيخ احمد آل صباح رئيس اين شورا و لي يونگ تاك رئيس كميته برگزاري هفدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي با يكديگر ديدار كردند.
بر اساس توافقات صورت گرفته قرار شد علاوه بر 28 رشته المپيكي، بيس‌بال، بولينگ، كبدي، سپك تاكرا، سافت بال، اسكواش و ووشو و دو رشته ديگر كريكت و كاراته نيز در دوره بعدي بازي هاي آسيايي برگزار شود.
شوراي المپيك آسيا تاكيد كرد كه هيچ رشته ديگري به ورزش هاي هفدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي اينچون كره جنوبي اضافه نخواهد شد.ارسال توسط بهنام

کاراته در استان همدان

 

قهرمان كاراته جهان گفت: تصميم دارم تا مسابقات جهاني فرانسه بمانم به شرط اينكه مصدوميتم به طور كامل رفع شود.


 

جاسم ويشگاهي اظهار داشت: هنوز براي خداحافظي تصميم قطعي نگرفته ام. مي خواهم تا مسابقات جهاني فرانسه بمانم اما همه چيز بستگي به اين دارد كه شرايط مصدوميتم به كجا برسد.
وي افزود: در بازي هاي آسيايي گوانگجو نيز قرار بود با كورتون مبارزه كنم اما يك درصد احتمال دادم كه روي شرايط روحي و رواني‌ام تاثير بگذارد به همين دليل تصميم گرفتم بيشتر از دستم استفاده كنم.
قهرمان جهان تاكيد كرد: فقط 40 درصد از ضربات پا استفاده كردم و خوشبختانه نتيجه هم گرفتم. اكنون دوباره فيزيوتراپي و آب درماني را آغاز كرده ام.
وي با اشاره به قطع همكاري خود باشگاه صدراي زيرآب گفت: اگر مصدوميت خوب شود با باشگاه ديگري قرارداد مي بندم وگرنه امسال در سوپرليگ هم شركت نخواهم كرد.
ويشگاهي درباره حضورش در مسابقات آسيايي مالزي در سال آينده گفت: در اين پيكارها بايد جوان ترها شركت كنند كه قرار است در مسابقات جهاني و بازي‌هاي اسيايي سال هاي بعد نماينده ايران باشند و تجربه بياندوزند.
قهرمان جهان با اشاره به شرايط بد داوري هاي گوانگجو تصريح كرد: من مالزي و كره را با اختلاف كم شكست دادم و همه انرژي خود را براي ژاپن و اردن گذاشتم. اسم ژاپني تن حريفان را مي لرزاند اما او را كاملاً‌غافلگير كردم. خدا به من خيلي لطف داشت كه آبرويم را حفظ كرد.ارسال توسط بهنام
کاراته در استان همدان

 

كاراته‌كار وزن 55- كيلوگرم بانوان گفت: سال بعد براي اولين بار در مسابقات اميدهاي جهان شركت مي‌كنم و حتما بايد طلا بگيرم.


 

فاطمه چالاكي كه در بازي‌هاي آسيايي گوانگجو به مدال برنز رسيد اظهار داشت: دو روز بعد بازگشت از گوانگجو تمريناتم را شروع كردم چون تازه كارم آغاز شده است و بايد ثابت كنيم كه ما هم مانند پسران در عرصه هاي جهاني نيز مي توانيم مدال آور شويم.
نايب قهرمان اميدهاي آسيا يادآور شد: سال گذشته در هنگ كنگ نايب قهرمان آسيا شدم، سال بعد به احتمال زياد براي اولين بار در مسابقات اميدهاي جهان بانوان ايران با حجاب اسلامي شركت خواهند كرد. من در آنجا بايد طلا بگيرم، تقريباً همه حريفانم را مي شناسم و ديگر نبايد اجازه دهم كه هيچ چيزي مانع از گرفتن مدال طلايم شود.
وي با اشاره به عملكرد خود در گوانگجو افزود: به حريف قزاق خود كه قهرمان آسيا بود قبلا 2 بار باخته بودم و اگر اين بار هم مي باختم ديگر آبرويم مي رفت. حريف ژاپني هم دو دوره قهرمان جهان و يك دوره قهرمان آسيا بود؛ اي كاش اين ها را نمي دانستم و بهتر مبارزه مي كردم.
وي تصريح كرد: در مسابقات اميدهاي آسيا يك ژاپني ديگر را بردم كه سخت تر از اين حريفم در گوانگجو بود. نماينده فيليپين هم نايب قهرمان جهان بود كه به ژاپن باخته بود و من هم او را شكست دادم.
نايب قهرمان آسيا گفت: يك ماه قبل گوانگجو از اعزام خود خبردار شديم و در شرايطي كه تمرينات تكنيكي خود را شروع كرده بودم مجبور شدم دوباره به دوران بدنسازي بازگردم و اين هم در عملكردم تاثير داشت.
وي درباره داوري ها خاطرنشان ساخت: خدا را شكر براي ما مشكل خاصي ايجاد نكردند؛ اما براي مهدي زاده كمي داوري ناعادلانه بود البته من معتقد بودم كه آن روز، روز مهدي زاده نبود و نتوانست مثل هميشه خيلي جنگنده ظاهر شود.ارسال توسط بهنام
کاراته در استان همدان

 


رئيس فدراسيون كاراته از تشكيل سازمان تيم‌هاي ملي اين بار به شكل واقعي خبر داد.


 

كسب 2 طلا در بازي هاي آسيايي گوانگجو، برنامه هاي بعدي فدراسيون و تغيير و تحولاتي كه قرار است ايجاد شود بهانه اي بود تا با عباس احمدپناهي رئيس كاراته گفت و گوي مفصلي را ترتيب دهيم كه در پي مي آيد:

حق ما سه طلا بود
مربيان از 4 مدال طلا صحبت كرده بودند نه ما. حق ما سه مدال طلا بود كه يكي از آنها را داوران گرفتند. من با ليم رئيس كميته داوران آسيا هم كه صحبت مي كردم معتقد بود كه در حق مهدي زاده اجحاف شده است.
بازي هاي آسيايي با مسابقات ديگر فرق دارد و يك نوع سياسي كاري در آن صورت مي گيرد. با توجه به اينكه كاراته از بازي‌هاي آسيايي 2014 حذف شده بود و با تلاش كشورها توانست به حضورش ادامه دهد، آسيا به طور غير مستقيم مدال ها را تقسيم كرد تا همه راضي باشند. مهدي زاده هم مانند ويشگاهي و پورشيب واقعاً جنگيد ولي امتياز ندادند؛ اما از قاسمي راضي نبوديم. به هر حال اين كار اتحاديه آسيا قشنگ نبود و مي توانست به گونه اي ديگر عمل كند.

مرداني نهايت تلاش خود را كرد
مرداني عضو كنسول داوري آسيا از ايران در حد توان خود به ما كمك كرد اما بعضي جاها دست او هم بسته بود. از عملكردش راضي هستيم. به عقيده من با اين شرايط نتيجه قابل قبول بود. به سازمان تربيت بدني و كميته المپيك هم قول همين 2 طلا را داده بوديم و آنها نيز راضي بودند.
با مدال پورشيب ايران از رده پنجم به چهارم رسيد و طلاي ويشگاهي بيستمين و آخرين مدال ايران بود كه قبلاً قولش را داده بوديم. خانم هاي ما در اولين حضور 2 برنز گرفتند. يك ماه قبل مسابقات از اعزام آنها مطمئن شديم اگر آنها مدت بيشتري تمرين مي كردند، بدون شك بهتر نتيجه مي گرفتند. از نتايج تيم هاي ملي كاراته در زمان رياست خود راضي هستم.

با قدرت در كاراته مي مانم
برخي به جاي اينكه وقتشان را صرف مطرح كردن بركناري من و اينگونه مسائل كنند بهتر است هم و غم خود را روي ثبات كاراته بگذارند. آنها منتظرند كه از آب گل آلود ماهي بگيرند و شايعه راه مي اندازند. اگر 4 طلا هم مي گرفتيم باز هم اين مسائل را مطرح مي كردند. اين افراد دشمنان كاراته هستند. با قطعيت مي گويم كه خيال آقايان راحت شود، با قدرت در كاراته مي مانم.

ملكي پور در شرايط خاص اعزام شد
ما براي انتخاب نفرات يك كار كارشناسي كرده بوديم. سميرا ملكي پور در شرايطي خاص راهي گوانگجو شد و به جاي زنگنه در مسابقات شركت كرد. كسب مدال در وزني كه 9 نفر حضور دارند آسان تر از وزني است كه 17 كاراته كار مبارزه مي كردند؛ بنابراين حضور در يك وزن بالاتر با حساب و كتاب صورت گرفت.
پاداش هاي 5 ميليوني قبل اعزام به تيم داده شد كه آن زمان قرار نبود ملكي پور برود. فكر نمي كنم ديگر اين مبلغ را به او بدهند اما با تدبير رئيس جمهوري قرار است كه به بانوان يك درجه بالاتر جايزه داده شود. يعني ملكي پور و چالاكي جايزه نقره را مي گيرند.

*بازي‌هاي كره و مسابقات فرانسه برنامه بلند مدت ماست
ما برنامه هاي بلند مدت خود را براي بازي هاي آسيايي 2014 كره جنوبي و مسابقات جهاني فرانسه تنظيم كرده ايم و دو رويداد سال آينده(قهرماني جوانان و اميد جهان و آسيايي بزرگسالان) جزو برنامه هاي كوتاه مدت ماست.در بازي هاي كره جنوبي بايد از 8 فرصت 8 مدال بگيريم و ايستادن بر يكي از سكوهاي قهرماني فرانسه هم مد نظر ماست.

*سازمان تيم هاي ملي واقعي را تشكيل مي دهم
به زودي سازمان تيم هاي ملي را راه اندازي مي كنيم. يك نفر به عنوان مدير سازمان معرفي مي شود تا كادر اجرايي را خود انتخاب كند و درباره مربيان تصميم بگيرد. اين بار شكل واقعي خواهد داشت و ديگر خود مسئوليت آن را برعهده ندارم چون مي خواهم به كارهاي ديگر فدراسيون برسم. هر دو بخش كاتا و كوميته زير نظر يك مدير است؛ اما امكان دارد دو دبير براي كاتا و كوميته انتخاب كنيم.نحوه انتخاب تيم هاي ملي نيز تغيير مي كند و آن را از شكل اردوهاي طولاني مدت خارج كرده و با شيوه اروپايي ها هماهنگ مي كنيم. بايد از اين روزمرگي درآييم.

*كار استعداديابي را شروع كرده ايم
ما به قدر كافي پتانسيل كاراته كار و مربي داريم و با يك كار سيستماتيك مي توانيم در ميادين مختلف بهترين مدال ها را كسب كنيم. اكنون كار استعداديابي را شروع كرده و عليرضا كتيرايي و عبدلي مامور شده اند تا با حضور در استان هاي مختلف چهره هاي مستعد را شناسايي كنند.ديگر موقع سرو سامان دادن كارها و تغييرات است.

*كامران انتظارات را برآورده نكرد
كامران نايب رئيس بانوان ما در اين سه ماهي كه با فدراسيون كاراته قرارداد داشت نتوانست انتظارات را برآورده كند و بسياري از استان هاي مختلف به عملكردش اعتراض داشتند. در بسياري از كارها به شكل غيركارشناسانه وارد مي شود. البته شايد او زحمت خودش را كشيد اما توقع ما زياد بود.

*اميني يكي از گزينه هاست
از چند نفر خواسته ايم كه برنامه هاي خود را بدهند. اشرف اميني يكي از آنهاست؛ اما هنوز قطعاً فردي را انتخاب نكرده ايم. به دستور رئيس سازمان تربيت بدني رئيس، دبير و نواب رئيس فدراسيون ها بايد تمام وقت باشند.

*مرداني شانس بازگشت به كميته داوران را دارد
هنوز درباره رياست كميته داوران فكر نكرده ايم اما مرداني هم شانس دارد. تمامي كميته هاي خود را سر و سامان داده و روساي آن را مشخص مي كنيم. اگر رئيس كميته اي كار نكند بركنارش مي كنيم. سازمان ليگ را هم تشكيل مي دهيم.محمد علي زماني به عنوان مسئول كميته مسابقات كارهاي ليگ را انجام مي دهد اما مي خواهيم ليگ را بيشتر ساماندهي كنيم.ارسال توسط بهنام

خبر ذیل در آرشیو خبرگزاری فارس یافت شد که نظر و تعجب بنده را به خود جلب نمود - وقتی خبرنگاری به دنبال خبر حقیقی می گردد باید تمام جوانب را در نظر داشته باشد و صحبت های مسئولین را بتواند سبک سنگین نماید - متاسفانه خبرنگاری که این خبر را تهیه نموده است احتمالا" یا بسیار عجله داشته و یا اینکه تمام خبرها را به همین صورت و به حالت کنترات تهیه نموده است وای به حال الباقی گزارشهائی که خبرنگار مذکور تهیه و تنظیم نموده !!!

لازم به ذکر است آقای سعید بهرامی در مسابقات قهرمانی بسیج کشور مقام اول را کسب نمودند نه دوم !!!

قسمت هائی که با زمینه رنگ زرد مشخص شده نکات بسیار مهم و کلیدی این خبر می باشد و نشان از پویائی کاراته استان همدان است


مشروح خبر :

رئيس هيئت كاراته همدان گفت : سالن‌هاي متعددي در سطح شهر همدان كاراته را به صورت تخصصي آموزش مي‌دهند به طوري كه در 80 درصد باشگاه‌هاي همدان رشته كاراته فعال است‌.


رضوان سلماسي در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: در هفته تربيت‌بدني مسابقات شين‌كاراته آقايان برگزار شده و اهالي كاراته استان با مسئولان هيئت‌ها ديدار مي‌كنند.
وي تصريح كرد: حضور در كلاس‌هاي ارتقاي داوري و مربيگري كاراته اصفهان در نيمه نخست آبان ماه و مسابقات كاراته بخش آقايان و خانم‌ها از برنامه‌هاي آتي هيئت كاراته استان است.
نايب رئيس هيئت كاراته استان همدان ادامه داد: در هفته گذشته مسابقات شين كوشين بين‌الملل آقايان، بين استان‌هاي لرستان، كرمانشاه، مركزي و همدان برگزار شد كه همدان نيز حائز رتبه‌هايي در اين مسابقات شد.
وي يادآور شد: در مسابقات نونهال و نوجوان پسران دو مدال كشوري كسب شد كه در اواخر شهريور ماه در سنندج برگزار شد.
سلماسي ابراز داشت: در مسابقات دختران نونهال و نوجوان كه با ميزباني كرمانشاه در مردادماه برگزار شد يك مدال برنز كشوري كسب شد.
وي به مسابقات قهرماني كشور نيز اشاره كرد و افزود: در مسابقات قهرماني كشور و قهرماني بسيج كشور سعيد بهرامي مقام دوم را كسب كردند.
نايب رئيس هيئت كاراته همدان خاطرنشان كرد: پنج كاراته‌كار آقا و يك كاراته‌كار خانم در رده‌هاي مختلف به تيم ملي دعوت شدند كه اين نشان از پويايي كاراته استان است.
وي با بيان اينكه كاراته در سالن‌هاي ورزشي تمام شهرستان‌هاي استان فعال است، افزود: سالن‌هاي زيادي در سطح شهر همدان كاراته را به صورت تخصصي آموزش مي‌دهند به طوري كه در 80 درصد باشگاه‌هاي همدان رشته كاراته فعال است.
سلماسي جايگاه كاراته استان را در سطح خوبي ارزيابي كرد و عنوان داشت: برنامه‌هاي هيئت كاراته تنها براي تابستان برنامه‌ريزي نشده، بلكه در طول سال و براي همه سنين در نظر گرفته مي‌شود.
وي در پايان اذعان داشت: مربياني كه در اين باشگاه‌ها به فعاليت مشغول هستند در سطح متوسط كشوري بوده و براي بالا بردن دانش فني آنها نيازمند امكانات برجسته و سطح بالايي در اين زمينه هستيم.


ارسال توسط بهنام
کاراته در استان همدان

 


پيكارهاي انتخابي تيم ملي كاراته زير 21 سال ايران دي‌ماه انجام مي‌شود.


 

از آنجا كه قرار است تيم ملي جوانان و اميد ايران سال آينده در مسابقات جهاني مالزي شركت كند دي ماه امسال رقابت هاي انتخابي تيم زير 21 سال برگزار مي شود تا بهترين ها به اردوي آمادگي راه يابند.
اين پيكارها براي روزهاي 23 و 24 دي ماه پيش بيني شده كه علاوه بر رقابت هاي كوميته اميدها، كاتاروهاي بزرگسال نيز به مصاف هم خواهند رفت.
هنوز ميزباني اين رقابت ها مشخص نشده است.
قزوين، تهران و چند استان ديگر آمادگي خود را اعلام كرده اند كه بايد يكي از آنها انتخاب شوند.ارسال توسط بهنام
کاراته در استان همدان

 

هفته سوم دور رفت سوپرليگ كاراته ايران جمعه هفته جاري به ميزباني سالن كبكانيان برگزار مي‌شود.


 

بر اساس برنامه از پيش تعيين شده قرار بود اين هفته از مسابقات به ميزباني فولاد مباركه سپاهان برگزار شود؛ اما اصفهاني ها بعد بازگشت از جام باشگاه‌هاي جهان از ميزباني انصراف دادند.
در همين راستا اين رقابت ها جمعه هفته جاري به ميزباني سالن كبكانيان برگزار مي شود.
فدراسيون جودو سالن افراسيابي را در اختيار كاراته قرار نداد تا اين مسابقات در آنجا صورت گيرد.
قرار بود به دليل آلودگي هوا كليه ليگ هاي كاراته اين هفته تعطيل شود كه به درخواست برخي تيم ها مثل صدراي زيرآب كه داراي كاراته كار خارجي هستند سوپرليگ انجام مي شود؛ ولي ليگ برتر و دسته يك تعطيل شد.ارسال توسط بهنام
 
تاريخ : سه شنبه ۹ آذر۱۳۸۹
کاراته در استان همدان
 
(اخبار استان)
برگزاری مسابقات قهرمانی شوتوکان JKA در استان

ادامه مطلب      ۸/۹/۸۹
 
 
 

کاراته در استان همدان
 
پس از حضور در بازیهای گوانگ جو ، تیم ملی كاراته فردا وارد ایران می‌شود
 
ادامه مطلب      ۸/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
 بیستمین مدال کاروان ایران بر سینه ویشگاهی
 
 ادامه مطلب      ۵/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
ارباب: بی‌جهت حضور در بازی‌های آسیایی را حق خودمان نمی‌دانستیم
 
ادامه مطلب      ۵/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
 سمیرا ملکی پور کاراته را صاحب گردن آویز برنز کرد
 
 ادامه مطلب      ۵/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
چالاکی به مدال برنز دست یافت
 
ادامه مطلب      ۴/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
كاروان ورزش ايران در روز دوازدهم با 4 مدال طلا بازگشت باشكوهي به رده چهارم جدول توزيع مدال‌هاي بازي‌هاي آسيايي 2010 داشت
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹

 

کاراته در استان همدان
كاراته‌كار 68- كيلوگرم بانوان گفت: براي كسب مدال طلا به گوانگجو آمدم و به كسب اين مدال اميدوارم
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
داور ايراني حاضر در بازي‌هاي آسيايي بيشترين قضاوت‌ها را در مسابقات كاراته انجام دادند
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

 (اخبار استان)
دلاور مردان همدانی كشتي ايران را طلايي كردند
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 
 

 (اخبار استان)
استقبال از مه لقا جامه بزرگ نایب قهرمان تیراندازی بازیهای آسیای
 
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 
 

کاراته در استان همدان
 
پورشیب: به قولی که دادم وفا کردم
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
ایران با طلای پورشیب جایگاه چهارم را پس گرفت
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

 کاراته در استان همدان
 
پورشیب اولین طلای کاراته را به دست آورد
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

کاراته رد استان همدان
 
كاراته‌كار وزن 84+ كيلوگرم ايران در شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي توانست راهي فينال شود
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
محمد قاسمی نیز به مانند خواهرش فاطمه قاسمی از ادامه مسابقات باز ماند و از گردونه مسابقات حذف شد
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
فاطمه قاسمی از دور مسابقات حذف شد
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 
 
فدراسیون کاراته ژاپن-کاراته در استان همدان
کاراته در استان همدان
مربيان ايراني و ژاپني هدايت بيشتر تيم‌هاي حاضر در مسابقات كاراته شانزدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي را برعهده دارند
 
ادامه مطلب      ۳/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
رئيس فدراسيون كاراته گفت: مسئولان برگزاري بابت ماجراي پگاه زنگنه از ايران عذرخواهي كرده‌اند
ادامه مطلب      ۲/۹/۸۹
 
 

کاراته در استان همدان
 
مسئوليت تاتامي شماره يك مسابقات كاراته بازي‌هاي آسيايي گوانگجو به محمدعلي مرداني از ايران سپرده شد
 
ادامه مطلب      ۲/۹/۸۹
 
 

 کاراته در استان همدان
 
كاپيتان تيم ملي كاراته گفت: بعد از كسب دومين طلاي بازي‌هاي آسيايي درباره خداحافظي از دنياي قهرماني تصميم خواهم گرفت
 
ادامه مطلب      ۲/۹/۸۹
 
 

 آرشیو خبر

۴

۳

۲

۱

 
 

 

      ارتباط با مدیر وبلاگ               
ارتباط با مدیر وبلاگ
        
    ارسال توسط بهنام
خبــــرهای کــاراتـه

پیج رنک

آرایش